Premier Mateusz Morawiecki dziękuje za wsparcie okazywane jego ojcu

Premier Mateusz Morawiecki podziękował za wsparcie, jakie w ostatnich dniach udzielane jest jego choremu ojcu. Kornel Morawiecki zmaga się z rakiem trzustki. W piątek rano trafił do szpitala, jego stan lekarze określają jako "ciężki".
Zobacz wideo

"Bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrego serca, przyjaciołom i konkurentom politycznym, którzy kierują słowa wsparcia dla mojego Ojca. Jestem za każdą dobrą myśl, dobre słowo wszystkim Państwu bardzo wdzięczny" - napisał na Twitterze szef rządu.

W piątek Andrzej Duda w "uznaniu znamienitych zasług na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej i państwowej" nadał Kornelowi Morawieckiemu Orła Białego.

Kornel Morawiecki walczy z chorobą

Ojciec premiera, Kornel Morawiecki, w nadchodzących wyborach parlamentarnych kandyduje do Senatu z list Prawa i Sprawiedliwości. Na początku września udzielił "Super Expressowi" wywiadu, w którym opowiadał o swoich planach kampanijnych oraz o pomysłach na aktywność w Senacie. Mówił również, że przeszedł chemioterapię (od kilku miesięcy zmaga się z rakiem trzustki) i nie podda się w walce z chorobą. - Przy życiu trzyma mnie rodzina, no i polityka - mówił.  

Kornel Morawiecki, poseł i marszałek senior Sejmu VIII kadencji, lider założonej w 2016 roku partii Wolni i Solidarni, już w młodości angażował się w politykę. W czasach PRL był znanym działaczem opozycji antykomunistycznej, założycielem niepodległościowej organizacji Solidarność Walcząca. Jest ojcem premiera Mateusza Morawieckiego.

Więcej o: