Wiceminister i wojewoda pozowali na tle karetek. Auta stoją od miesięcy nieużywane, bo są za ciężkie

W połowie września wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska odwiedzili kilka miejscowości z obietnicą dofinansowania zakupu nowych karetek. Jak ustaliły "Fakty" TVN, politykom towarzyszyły karetki, które, choć nowe, od miesięcy stoją nieużywane na parkingu we Wrocławiu.

Wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak i wiceminister zdrowia Waldemar Kraska obiecali w połowie września sześć nowych karetek dla mieszkańców Dolnego Śląska. 12 września podpisali umowy o dofinansowanie zakupu ambulansów dla placówek w Twardogórze, Miliczu, Trzebnicy, Wołowie, Oławie oraz Strzelinie. W tych właśnie miejscowościach politycy wręczali później promesy, czyli pisemne zobowiązania.

"W ramach "Programu wymiany ambulansów" zostanie przyznana dotacja na zakup 200 nowoczesnych karetek w całej Polsce.  Ich zakup pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów oraz przyczyni się do poprawy warunków pracy zespołów ratownictwa medycznego" - czytamy na stronie dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Tymczasem, jak informują "Fakty" TVN, podczas wręczania promes wykorzystano jako tło kupione 2 lata temu karetki, które od kilku miesięcy stoją nieużywane na parkingu we Wrocławiu. Zdaniem biegłego powołanego przez prokuraturę karetki są zbyt ciężkie i nie powinny być dopuszczone do ruchu drogowego. Trwa dochodzenie w tej sprawie.

Wiadomo na pewno, że takie ambulanse pojawiły się na spotkaniach z udziałem wojewody i wiceministra w Oławie i Miliczu. Numery tych aut są widoczne na zdjęciach opublikowanych przez Urząd Wojewódzki. - One pojechały na te podstacje w ramach przejazdów technicznych, żeby nie jeździły po mieście, nie jeździły do lasu - tłumaczy w rozmowie z "Faktami" TVN Zbigniew Mlądzki, dyrektor Pogotowia Ratunkowego we Wrocławiu.

Więcej o:
Komentarze (78)
Wiceminister i wojewoda pozowali na tle karetek. Auta stoją od miesięcy nieużywane, bo są za ciężkie
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 54 razy 48

  Kilka lat temu skaczac po kanalach telewizyjnych, zobaczylem Putina rozdajacego karetki bodaj w Kaliningradzie. Polski komentarz byl taki, ze to bardzo zalosne, bo karetki to moze co najwyzej rozdawac wojt, wyzszemu urzednikowi panstwowemu, ktory dysponuje ogromna kasa, a do tego ma wazniejsze sprawy na glowie, takie rzeczy nie przystoja,
  Naszczescie nadejszla dobra zmiana i okazalo sie, ze nie tylko przystoi wysokiemu urzednikowi rozdawac karetki, ale nawet rozdawac karetki fatamorgany.
  Chwalmy pana. Dobrego pana prezesa.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 40 razy 36

  Niech żyje nam pierwszy sekretarz i jego pachołki. Malujmy krawężniki na biało i trawę na zielono. Chwalmy jego czyny.

  Durny suwerennie, już zapomniałeś jak to było za komuny! Tak tęsknisz?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 37 razy 33

  Karetki będą wozić niepełnosprawnych umysłowo na wybory z karteczką na którego kandydata PiS mają głosować :-)

 • lesnojeziorska

  Oceniono 31 razy 25

  A ja mam to gdzieś, zajechawszy milionowym elektrosamochodem pod stutysięczny blok.

 • optymistaa43

  Oceniono 26 razy 24

  Pomyslec ze to wszystko barachlo jakie tam stoi to PiSowskie mendy.wszyscy ,tak jak MorawieCKA oszusci z PiS.Ciekawe czy zlodzieja pieniedzy solidarnosci (bylo tego 90 000 0000)dla matolkow z PiSu napisze to slownie (dziewiecdziesiat milionow)Kornela Morawieckiego ,ktory mial przechowac te pieniadze a nie ma ich do dzisiaj,przewozili lzejsza karetka bo Morawiecka jak inna menda Ziobro moze oskarzyc lekarzy o zaniedbanie.

 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 24

  Już sprawdziłam. W telewizorze rządowym mówią, że karetki przeciążył Brejza a ten no.. Tusk to im opony poprzecinał. Jak bonie dydy!!

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 21 razy 19

  Numer z karetkami to epoka gierkowska,
  kaczy program to kopia Gomułki,
  a czysty Bierut to nasz parlament i prawo.
  Tak nam dopomóż Bóg

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX