Ruda Śląska. 8-latek wyskoczył przez okno w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie

W czwartek doszło do groźnego wypadku w Ośrodku Pomocy Dzieciom i Rodzinie w Rudzie Ślaskiej. Ośmiolatek, który chciał opuścić ośrodek bez wiedzy opiekunów, wyskoczył przez okno znajdujące się na wysokości około dwóch metrów.
Zobacz wideo

Jak podaje portal rudaslaska.com.pl do wypadku doszło około godziny 16 w czwartek 26 września na terenie Ośrodka Pomocy Dzieciom i Rodzinie znajdującym się przy ulicy Plebiscytowej w Rudzie Śląskiej. Ośmiolatek, który wyskoczył przez okno, nieszczęśliwie upadł na głowę.

Ruda Śląska. 8-latek wypadł z okna na głowę - chciał opuścić ośrodek pomocy bez wiedzy opiekunów

Według wstępnych informacji okno, z którego wyskoczył ośmiolatek znajdowało się na parterze, na wysokości ponad dwóch metrów nad ziemią. Dziecko chciało opuścić placówkę bez wiedzy opiekunów. Chłopiec próbował wydostać się przez uchylone okno, wtedy najprawdopodobniej stracił równowagę lub poślizgnął się na parapecie i nieszczęśliwie upadł na głowę.

Pracownicy ośrodka natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe. Na miejsce przyleciała także załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która zabrała ośmiolatka do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Tam chłopiec został poddany niezbędnym operacjom. Jego stan jest stabilny, a życie nie jest już zagrożone.

Więcej o: