Koszalin. 39-latek chciał porwać 11-letnią dziewczynkę. Dziecku pomógł sąsiad

Policjanci z Koszalina zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który próbował uprowadzić 11-letnią dziewczynkę. Sprawę zgłosili rodzice, którzy widzieli ją oddalającą się z obcym mężczyzną.
Zobacz wideo

We wtorek 24 września policjanci otrzymali zgłoszenie od rodziców dotyczące możliwego uprowadzenia dziecka przy ulicy Zwycięstwa w Koszalinie. Opiekunowie zawiadomili, że do ich córki podszedł nieznany mężczyzna i siłą zmusił ją do pójścia z nim w kierunku parku.

39-latek próbował uprowadzić 11-letnią dziewczynkę w Koszalinie. Dziecku pomógł sąsiad

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, jednak dziecku wcześniej pomógł sąsiad. Znajomy rodziny przejeżdżał w pobliżu dziewczynki, która płakała idąc z obcym mężczyzną. Zaniepokojony sąsiad od razu zatrzymał samochód i podbiegł do dziecka. 39-latek w tym momencie uciekł.

Funkcjonariusze przez kolejne godziny przeglądali monitoring i patrolowali ulice, by ustalić w którym kierunku sprawcy udało się uciec. Mundurowi sprawdzili też miejsca, gdzie gromadzą się bezdomni oraz przesłuchali osoby, które mogłyby pomóc w identyfikacji mężczyzny. W niespełna dobę od zdarzenia policjantom udało się ustalić miejsce przebywania mężczyzny.

Jak podaje Onet sprawca miał złapać ją za szyję, grozić jej i siłą ciągnąć w kierunku parku. 

39-latek usłyszał już zarzuty: Kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia

Sierżant sztabowa Beata Gałka z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie w rozmowie z TVN24 poinformowała, że 39-letniemu bezdomnemu postawiono już zarzut doprowadzenia małoletniej do poddania się innej czynności seksualnej. Mężczyzna groźbą i siłą zmusił 11-latkę do pójścia w kierunku lasu, gdzie miało dojść do "molestowania przez dotyk". 

Z kolei Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie przyznał, że bezdomny był już wcześniej karany za podobne czyny. Kilka miesięcy temu wyszedł z więzienia. W piątek skierowany zostanie wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Wyjaśnienia mężczyzny mają być "mało konkretne". Śledczym tłumaczył, że w tym czasie był pijany i nie kontrolował tego, co się dzieje. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (104)
Koszalin. 39-latek chciał porwać 11-letnią dziewczynkę. Dziecku pomógł sąsiad
Zaloguj się
 • simon.01

  Oceniono 45 razy 45

  Ja bym tylko chciał skomentować postawe tego sąsiada, bo widze, że nikt tego nie zrobił.
  BRAWO, BRAWO, BRAWO.
  Empatia, przytomność umysłu i zaangażowanie.
  Wielkie dzieki temu Panu.

 • robert_szczenka

  Oceniono 16 razy 16

  "Był pijany i nie kontrolował ..." - no to co go powstrzyma przed kolejnym razem? Poza tym ja mogę mieć równie głupie tłumaczenie: byłem wściekły więc się nie kontrolowałem i zatłukłem prokuratora. Czy to ma jakikolwiek sens?

 • telewy2

  Oceniono 11 razy 11

  Uśpić humanitarnie. Szkoda tlenu na tego typa.

 • minkat

  Oceniono 10 razy 10

  "Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach popołudniowych w Koszalinie przy ul. Zwycięstwa. Z policyjnych ustaleń wynika, że dziewczynka pojechała rowerem w okolice parku, przy pętli autobusowej "Chełmoniewo", zbierać kasztany, gdzie podszedł do niej "nieznany mężczyzna, który poprzez użycie siły fizycznej oraz groźby zmusił ją do pójścia z nim w kierunku parku". Płaczącą dziewczynkę idącą z obcą osobą zauważył przejeżdżający w pobliżu znajomy rodziny dziewczynki - jej sąsiad. Zatrzymał się i podbiegł do dziecka. Wówczas 39-latek się oddalił.

  Rodzice 11-letniej dziewczynki zawiadomili policję. Ta rozpoczęła intensywne poszukiwania podejrzewanego o przestępstwo przeciwko wolności seksualnej małoletniej. W środę 39-latek został zatrzymany. "
  to z interii

 • american_boy

  Oceniono 11 razy 9

  I oczywiście standard - robił już to wcześniej. I będzie robił nadal. Dostanie śmieszny wyrok i wróci do terroryzowania społeczeństwa. Taki śmieć powinien nosić jakiegoś chipa w wszytego głęboko w dupe żeby rodzicie mogli dostawać powiadomienie na telefon kiedy tylko ten odpad się zbliży

 • vincento_mocca

  Oceniono 13 razy 9

  Wyświęcić i po sprawie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX