Akcja CBŚP. Zamiast uprawy pieczarek plantacja konopi. "Zdradził ich zapach"

Policjanci z CBŚP we Wrocławiu zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w budynkach oficjalnie przeznaczonych pod uprawę pieczarek. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1280 krzaków rośliny, z której można było uzyskać 384 kilogramy narkotyku wartego ponad 6 miliony złotych.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu zlikwidowali plantację konopi indyjskich znajdującą się na terenie powiatu bolesławieckiego na Dolnym Śląsku. W pomieszczeniach przeznaczonych pod uprawę pieczarek mieściła się nielegalna plantacja, na której odkryto 1280 krzaków tej rośliny.

CBŚP zlikwidowało plantację konopi indyjskich na Dolnym Śląsku - "zdradził ich zapach wydobywający się z budynku"

Jak czytamy w komunikacie CBŚP: "Podczas akcji policjanci nie mieli wątpliwości, gdzie znajduje się miejsce uprawy, ponieważ zdradził je charakterystyczny zapach konopi indyjskich wydobywający się z budynku".

Z takiej ilości krzewów można byłoby uzyskać 384 kilogramy gotowego narkotyku, którego wartość oceniono na ponad 6 milionów złotych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 30 kilogramów marihuany wartej 480 tysięcy złotych oraz paralizator i broń.

W tej sprawie zatrzymany został 39-letni Krzysztof O., który w Prokuraturze Krajowej we Wrocławiu usłyszał już zarzuty uprawy znacznych ilości środków odurzających oraz obrotu nimi. Wobec mężczyzny zastosowano również środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Więcej o: