Akcja CBŚP. Zamiast uprawy pieczarek plantacja konopi. "Zdradził ich zapach"

Policjanci z CBŚP we Wrocławiu zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która znajdowała się w budynkach oficjalnie przeznaczonych pod uprawę pieczarek. Funkcjonariusze zabezpieczyli 1280 krzaków rośliny, z której można było uzyskać 384 kilogramy narkotyku wartego ponad 6 miliony złotych.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu zlikwidowali plantację konopi indyjskich znajdującą się na terenie powiatu bolesławieckiego na Dolnym Śląsku. W pomieszczeniach przeznaczonych pod uprawę pieczarek mieściła się nielegalna plantacja, na której odkryto 1280 krzaków tej rośliny.

CBŚP zlikwidowało plantację konopi indyjskich na Dolnym Śląsku - "zdradził ich zapach wydobywający się z budynku"

Jak czytamy w komunikacie CBŚP: "Podczas akcji policjanci nie mieli wątpliwości, gdzie znajduje się miejsce uprawy, ponieważ zdradził je charakterystyczny zapach konopi indyjskich wydobywający się z budynku".

Z takiej ilości krzewów można byłoby uzyskać 384 kilogramy gotowego narkotyku, którego wartość oceniono na ponad 6 milionów złotych. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli 30 kilogramów marihuany wartej 480 tysięcy złotych oraz paralizator i broń.

W tej sprawie zatrzymany został 39-letni Krzysztof O., który w Prokuraturze Krajowej we Wrocławiu usłyszał już zarzuty uprawy znacznych ilości środków odurzających oraz obrotu nimi. Wobec mężczyzny zastosowano również środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

Więcej o:
Komentarze (69)
Akcja CBŚP. Zamiast uprawy pieczarek plantacja konopi. "Zdradził ich zapach"
Zaloguj się
 • osobaniepozadana

  Oceniono 41 razy 33

  ja bym zwrócił uwagę organów na plantacje żyta i ziemniaków... z tego to dopiero można wyprodukować hektolitry narkotyku...

 • darmen987

  Oceniono 20 razy 18

  Najgroźniejsze narkotyki w kolejności (według światowej organizacji zdrowia) : 1 alkohol, 2 heroina, 3 metaamfetamina, 4 kokaina, 5 tytoń, 6 marihuana, 7 ketamina, 8 mefedron, 9 steroidy anaboliczne, 10 mdma, 11 LSD, 12 magiczne grzyby.

 • e_gregor2

  Oceniono 17 razy 13

  A taka piękna uprawa bio była! Lepiej niech dzieciaki ćpają dopalacze zrobione z ciężkiej chemii, prawda?

 • gorillaglu

  Oceniono 14 razy 12

  Narkotykom gratulujemy wygranej wojny z prohibicją w USA. A Polska jak zawsze, sto lat za wszystkimi, do ostatniego kulsona będzie walczyć z niegroźnym krzakiem.

 • princealbert

  Oceniono 14 razy 12

  Gdyby ziolo bylo legalne, to przynajmniej jako spoleczenstwo cos bysmy z tego skorzystali.
  Zamiast tego, kieszenie napycha sobie mafia, dodatkowo angazujac policje, ktora powinna miec wazniejsze rzeczy na glowie.

 • jezus.chytrus.krulem.polski

  Oceniono 11 razy 11

  W mojej hodowli podłączyłem ozonator do wentylacji, jak na razie jest bezproblemowo.

 • aqua7x

  Oceniono 11 razy 11

  chyba 6 milionów a nie miliony...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX