Kibic wyrzucił łupinę słonecznika na ziemię. Sąd: Jest winny. Brodzilibyśmy w kompoście

Sprawa miała swój początek, kiedy policjant dostrzegł, że jeden z kibiców idących na mecz wyrzucił na ziemię łupinę ziarna słonecznika. Chciał mu wręczyć mandat, jednak mężczyzna odmówił jego przyjęcia. Ostatecznie sprawa trafiła przed szczeciński sąd, który uznał mężczyznę winnym zaśmiecania miasta.

Policjant, który zauważył łupinę ziarna słonecznika lądującą na ziemi, chciał ukarać kibica, Sławomira Żukowskiego mandatem w wysokości 250 zł. Mężczyzna jednak odmówił jego przyjęcia, argumentując, że kwota jest wygórowana. Sprawa trafiła do sądu.

Podczas rozprawy prawnik Żukowskiego podkreślał, że słonecznik był biodegradowalny, okolica i tak jest zaśmiecona, a policjant wykazał się nadmierną gorliwością. Według niego wyrzucenia jednej łupinki nie można nazwać "zaśmiecaniem".

Sąd: Gdyby każdy z nas tak myślał, brodzilibyśmy w kompoście

Argumenty tego typu nie przekonały jednak sądu, który uznał mężczyznę winnym zaśmiecana miasta i wyznaczył mu karę nagany.

- Każdy z nas może sobie pomyśleć, że jedna łupinka słonecznika, jeden wypalony papieros, jeden bilet, to jest nic. (...) Efekt byłby taki (...), że brodzilibyśmy w śmieciach, tudzież w kompoście, jeśli się powołujemy na biodegradowalne łupiny - stwierdziła w uzasadnieniu Barbara Rezmer z Sądu Rejonowego w Szczecinie, cytowana przez Polsat News.

Zobacz wideo

Sławomir Żukowski będzie musiał pokryć koszty sądowe w wysokości 100 zł. Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej o:
Komentarze (260)
Kibic wyrzucił łupinę słonecznika na ziemię. Sąd: Jest winny. Brodzilibyśmy w kompoście
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 53 razy 41

  Też uważam, że zaśmiecanie miasta nie powinno być tolerowane. Z drugiej strony wystawianie mandatu za rzucenie łupiny słonecznika w wysokości takiej samej jak jazda samochodem po chodniku wydaje się nieadekwatna.

 • wojtasar

  Oceniono 47 razy 37

  może gliny równie ochoczo zajęłyby się srającymi pieskami i ich właścicielami ??

 • martazmijka

  Oceniono 35 razy 29

  I bardzo dobrze. Teraz niech się wezmą za tych wszystkich kierowców, którzy wyrzucają pety przez okno.

 • togo13

  Oceniono 28 razy 20

  Oczywiście przesada 250 zl, Mogl powiedzmy 50 zl i to by wystarczyło. Facetowi byłoby wstyd. Policjant przesadził. A przesady nikt nie lubi, więc skutek odwrotny. Ludzie będą nienawidzili policji.

 • elbertson

  Oceniono 19 razy 17

  jak konfetti napieprzali to było OK ?

 • robb

  Oceniono 29 razy 15

  Interpretacja sądu jest prawidłowa a policjanta powinni zwolnić z pracy (nadgorliwiec z syndromem pilnującego klucza od sracza (na złość nie da - niech się zesra)) nie nadaje się do służby - powinien udzielić nagany i kazać człowiekowi posprzątać ew. mandat dla zasady 20 pln...

 • gorzki_pl

  Oceniono 19 razy 13

  proszę wysokiego sądu (i panów kulsonów) po pierwsze gdyby babcia miała wąsy itd
  po drugie na najbliższe święto czarnych związane z rozsypywaniem płatków kwiatów będę domagał się karania tych zaśmiecaczy, bo "jakby każdy tak rozsypywał, to brodzilibyśmy w kompoście"

 • czarnykatabas

  Oceniono 19 razy 13

  Jako sędzia, wygoniłbym kulsonów z Mojego Sądu, na kopach. Szmaciarze. Dopatrzyli się, a 20 metrów dalej łysy kibol zarzygiwał chodnik. No, chyba że patriotycznie i po katolicku. A może to ten sędzia rzygał.

 • mja-15

  Oceniono 13 razy 11

  A gdyby tak za każdego peta rzuconego na ulicy, przystanku czy na plaży karali po 250 zł, to Polska byłaby miodem płynąca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX