Poznań. Potrąciła motocyklistę i nawet się nie zatrzymała. Wszystko nagrały kamery [WIDEO]

Kamery monitoringu na poznańskim Grunwaldzie zarejestrowały jak kobieta, kierująca terenowym volvo, wyjeżdża z chodnika i uderza w prawidłowo jadącego motocyklistę. Zamiast udzielić mu pomocy, odjeżdża. Kierująca została już zatrzymana przez policję. Grozi jej do trzech lat więzienia.
Zobacz wideo

Policja zatrzymała kobietę, która potrąciła prawidłowo jadącego motocyklistę, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia -  podaje TVN 24. Do wypadku doszło w środę 19 września w południe na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej z Racławicką w Poznaniu. Zarejestrowały go kamery monitoringu z okolicznych budynków.

Poznań. Potrąciła motocyklistę i nie zdjęła nogi z gazu

Na nagraniach z monitoringu widać, jak terenowe volvo wjeżdża na chodnik i stoi tam przez kilkanaście sekund. Następnie zjeżdża z chodnika i włącza się do ruchu na ulicy Grunwaldzkiej, wyjeżdżając ostrym łukiem od razu na lewy pas, którym jedzie motocyklista. Mężczyzna próbuje uniknąć zderzenia, ale bezskutecznie. Po zderzeniu upada na torowisko, a kierująca ciemnym volvo nie zatrzymuje się i odjeżdża.

Mężczyzna chwilę po wypadku wstał i machał w stronę kierującej, próbując ją zatrzymać. Doznał obrażeń - ma złamaną łopatkę i potłuczoną lewą nogę. Po zdarzeniu zgłosił sprawę na policję i zaapelował w mediach społecznościowych o pomoc w znalezieniu sprawczyni wypadku. - Przeleciałem jej jak superman przed dziobem i jeszcze do niej machałem. Widziała, co się stało - opisywał w rozmowie z "Wyborczą Poznań".

W sieci pojawiły się też nagrania rejestrujące przebieg zdarzenia.

 
 

Jak informuje TVN 24, kobieta została zatrzymana przez policję tydzień później.

- Kierująca usłyszała w czwartek zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Złożyła wyjaśnienia i przyznała się do winy. Odebrane zostało jej prawo jazdy - powiedział w rozmowie z portalem Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Kobieta złożyła wyjaśnienia i przyznała się do winy. Grozi jej do 3 lat więzienia.

Więcej o: