Bielsko-Biała: 12-latka urodziła dziecko. Po kilku tygodniach zdradziła, kim jest ojciec

W lipcu, w Szpitalu Miejskim w Biesku-Białej 12-latka urodziła dziecko. Od tego czasu prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią. Podczas ostatniego przesłuchania dziewczynka zdradziła, kim jest ojciec dziecka. Jak się okazuje jest nim także osoba nieletnia.
Zobacz wideo

Jak podaje portal bielsko.biala.pl na komendzie policji w Bielsku-Białej odbyło się przesłuchanie 12-letniej dziewczynki, która kilka tygodni temu została matką. Bielszczanka zeznała, że ojcem dziecka jest nieletni chłopiec.

Bielsko-Biała: 12-latka przesłuchana w "niebieskim pokoju"

Prokurator okręgowy w Bielsku-Białej Mariusz Lampart poinformował, że 12-latka została przesłuchana przez sąd w tak zwanym "niebieskim pokoju" znajdującym się w Komendzie Miejskiej Policji. Pomieszczenie to przeznaczone jest do przesłuchań osób małoletnich, a w rozmowach z policją czy sądem dziecku zawsze towarzyszy psycholog. Wcześniej przesłuchana została także matka dziewczynki.

Śledczy z Bielska-Białej zajmują się tą sprawą od lipca, kiedy do organów ścigania wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią. Zawiadomienie złożył szpital oraz sąd rodzinny, pod opieką którego znajdowała się 12-latka. 

Po przesłuchaniu okazało się, że ojcem dziecka jest osoba nieletnia. Sprawą zajmie się więc wydział rodziny i nieletnich Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Za obcowanie płciowe z osobą małoletnią, czyli mającą mniej niż 15 lat, grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (386)
Bielsko-Biała: 12-latka urodziła dziecko. Po kilku tygodniach zdradziła, kim jest ojciec
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 152 razy 140

  "Za obcowanie płciowe z osobą małoletnią, czyli mającą mniej niż 15 lat, grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności."
  A jaka kara dla MEN za brak edukacji seksualnej?

 • jahodovy

  Oceniono 107 razy 97

  No i sami państwo widzą , że edukacja seksualna młodzieży to zło (sarkazm).

 • aniorek

  Oceniono 54 razy 52

  ale znaczy, ze co? obojgu rodzicom grozi kara wiezienia? skoro oboje sa nieletni, to chyba to ostatnie zdanie z artykulu jest jakby bez zwiazku?

 • czarna_zoska

  Oceniono 54 razy 46

  Biedna dziewczynka, ofiara braku edukacji i zainteresowania ze strony rodziców.

 • kisssmyass

  Oceniono 37 razy 33

  i co będą sądzić dziecko? No, kochali się, kuźwa, i ci z tego?! Sądzić trzeba dorosłych, i to wcale nie niekoniecznie rodziców, tylko kościół i wydział oświaty za dostarczanie dzieciom niskiego poziomu świadomości, brak wychowania seksualnego i wyobrażanie sobie konsekwencji, odpowiedniego zabezpieczania się, etc.

 • justsaying

  Oceniono 32 razy 28

  Zmuszenie dziecka do urodzenia dziecka powinno być karalne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX