Bielsko-Biała: 12-latka urodziła dziecko. Po kilku tygodniach zdradziła, kim jest ojciec

W lipcu, w Szpitalu Miejskim w Biesku-Białej 12-latka urodziła dziecko. Od tego czasu prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią. Podczas ostatniego przesłuchania dziewczynka zdradziła, kim jest ojciec dziecka. Jak się okazuje jest nim także osoba nieletnia.
Zobacz wideo

Jak podaje portal bielsko.biala.pl na komendzie policji w Bielsku-Białej odbyło się przesłuchanie 12-letniej dziewczynki, która kilka tygodni temu została matką. Bielszczanka zeznała, że ojcem dziecka jest nieletni chłopiec.

Bielsko-Biała: 12-latka przesłuchana w "niebieskim pokoju"

Prokurator okręgowy w Bielsku-Białej Mariusz Lampart poinformował, że 12-latka została przesłuchana przez sąd w tak zwanym "niebieskim pokoju" znajdującym się w Komendzie Miejskiej Policji. Pomieszczenie to przeznaczone jest do przesłuchań osób małoletnich, a w rozmowach z policją czy sądem dziecku zawsze towarzyszy psycholog. Wcześniej przesłuchana została także matka dziewczynki.

Śledczy z Bielska-Białej zajmują się tą sprawą od lipca, kiedy do organów ścigania wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią. Zawiadomienie złożył szpital oraz sąd rodzinny, pod opieką którego znajdowała się 12-latka. 

Po przesłuchaniu okazało się, że ojcem dziecka jest osoba nieletnia. Sprawą zajmie się więc wydział rodziny i nieletnich Sądu Rejonowego w Bielsku-Białej. Za obcowanie płciowe z osobą małoletnią, czyli mającą mniej niż 15 lat, grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: