Pogoda na weekend 28-29 września. Deszczowy początek weekendu, później więcej słońca na południu kraju

Prognoza pogody na weekend 28-29 września. W tych dniach możemy liczyć na temperatury maksymalne od 16 do 20 stopni. Niestety mieszkańcy północnej i wschodniej Polski muszą być przygotowani na deszcz - na zachodzie i południu w niedzielę zapowiadane są większe rozpogodzenia.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują na ostatni wrześniowy weekend dość zmienną pogodę. W sobotę w całym kraju czeka nas duże zachmurzenie oraz spore opady deszczu. W niedzielę większe rozpogodzenia na południu i zachodzie - na deszcz jednak muszą przygotować się mieszkańcy północnej i wschodniej Polski.

Pogoda na sobotę 28 września. Deszcz zapowiadany jest dziś w całym kraju 

Dziś meteorolodzy zapowiadają najniższą temperaturę maksymalną w Kielcach i Szczecinie, gdzie będzie około 17 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i podkarpackim. Najcieplej będzie dziś na południowym zachodzie kraju oraz na Pomorzu. W Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Opolu i Zielonej Górze będzie dziś 19 stopni, a we Wrocławiu maksymalnie 20 stopni.

W pierwszy dzień weekendu synoptycy przewidują zachmurzenie duże i umiarkowane w całej Polsce. Dodatkowo we wszystkich regionach zapowiadane są przelotne opady deszczu. Deszczowy front będzie obecny już w nocy z piątku na sobotę na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubuskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. W godzinach popołudniowych Polska będzie pod wpływem drugiego deszczowego frontu. W województwach zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko- pomorskim i wielkopolskim spodziewane są największe opady oraz burze.

Pogoda na niedzielę 29 września. Większe rozpogodzenia na południu i zachodzie kraju

Najniższa temperatura w niedzielę zapowiadana jest dla Gdańska, gdzie ma być maksymalnie około 16 stopni. W województwie zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim, będzie około 17 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w województwach wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim i lubelskim. 19 stopni pokażą termometry w Katowicach, Opolu, Rzeszowie i Zielonej Górze, a 20 stopni w Krakowie i Wrocławiu.

W porównaniu do deszczowej i pochmurnej pogody w niedzielę możemy liczyć na więcej rozpogodzeń. Spore zachmurzenia zapowiadane są w północnej i centralnej Polsce, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia. Po południu jedynie na północy i wschodzie będzie więcej chmur. Tego dnia bardziej intensywne opady deszczu zapowiadane są jedynie w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, lubuskim i warmińsko-mazurskiego. W pozostałych regionach nie powinno padać.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: