Proboszcz z Radawy na Podkarpaciu miał powiedzieć wiernym, że głosowanie na KO to grzech

Proboszcz parafii w Radawie (województwo podkarpackie) według relacji jednej z parafianek miał powiedzieć, że głosowanie na Koalicję Obywatelską jest grzechem. Część wiernych miała być oburzona wypowiedzią duchownego.

Sprawę opisuje "Ekspres Jarosławski", z którym skontaktowała się parafianka, uczestnicząca w mszy w kościele w Radawie. - Ksiądz powiedział, że nie można przedstawiać się jako osoba bezpartyjna i startować z listy partii, która jest przeciw Kościołowi. Dobrze pamiętam, że ksiądz powiedział, że to grzech głosować na tę partię. W Radawie są jeszcze turyści. Jacyś państwo wyszli z kościoła - stwierdziła rozmówczyni. Proboszcz miał zarzucić Koalicji Obywatelskiej, że jest przeciwna Kościołowi.

Radawa. Ksiądz miał mówić, że głosowanie na KO to grzech

W ten sposób duchowny miał odpowiedzieć na list wysłany do mieszkańców gminy przez wójta Wązownicy Mariana Jerzego Ryznara. Ryznar kandyduje do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Portal nowiny24.pl podaje, że "Troje mieszkańców Radawy, uczestników niedzielnej mszy, potwierdziło, że podczas mszy usłyszeli słowa, które nawiązywały do wyborów i grzechu w razie głosowania na KO".

Wójt zwołał w tej sprawie konferencję prasową. - Proboszcz parafii Radawa w dwóch kościołach wypowiedział się, że kto zagłosuje na Koalicję Obywatelską, ten popełni grzech, gdyż KO potępia Kościół - powiedział Ryznar. Podkreślił, że sam nie był na mszy, ale słyszał relacje mieszkańców. Wójt dodał, że jest mu przykro z powodu słów, które padły w kościele, bo na tyle, na ile może, gmina pomaga położonym na jej terenie kościołom.

Więcej o:
Komentarze (374)
Proboszcz z Radawy na Podkarpaciu miał powiedzieć wiernym, że głosowanie na KO to grzech
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 66 razy 62

  ZAPRAWDĘ !!!
  Głosujcie na PIS ! Na Przestępców i Sutenerów ! Na złodziei, pijaków i alfonsów.
  Tak mówi Wasz Pan.... czyli ja - wiejski klecha.

 • cozano

  Oceniono 55 razy 49

  " Wójt dodał, że jest mu przykro z powodu słów, które padły w kościele, bo na tyle, na ile może, gmina pomaga położonym na jej terenie kościołom."
  Jeśli urzędnicy watykańscy stają się funkcjonariuszami aparatu propagandy pisowskiej, powinni zostać odpowiednio potraktowani.

 • pollion1

  Oceniono 50 razy 46

  że głosowanie na KO to grzech ale bzykanie chłopców to radość proboszcza

 • Bob Bob

  Oceniono 52 razy 44

  cóż, pleban bezczelnie dba o swój interes. tylko PiS zapewni tym darmozjadom utrzymanie, pompując w tę szemraną instytucję kolejne miliardy.

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 38

  Grzech bo nie pozwolą gwałcić dzieci i dobiorą się do waszych majątków ?

 • starsailor3

  Oceniono 34 razy 32

  Co jest bez znaczenia, bo ci co na KO chcą głosować to mają w dupie głos KK, a ci co głosują na PIS to zagłosują chociażby sama matkaboska się sprzeciwiła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX