Proboszcz z Radawy na Podkarpaciu miał powiedzieć wiernym, że głosowanie na KO to grzech

Proboszcz parafii w Radawie (województwo podkarpackie) według relacji jednej z parafianek miał powiedzieć, że głosowanie na Koalicję Obywatelską jest grzechem. Część wiernych miała być oburzona wypowiedzią duchownego.
Zobacz wideo

Sprawę opisuje "Ekspres Jarosławski", z którym skontaktowała się parafianka, uczestnicząca w mszy w kościele w Radawie. - Ksiądz powiedział, że nie można przedstawiać się jako osoba bezpartyjna i startować z listy partii, która jest przeciw Kościołowi. Dobrze pamiętam, że ksiądz powiedział, że to grzech głosować na tę partię. W Radawie są jeszcze turyści. Jacyś państwo wyszli z kościoła - stwierdziła rozmówczyni. Proboszcz miał zarzucić Koalicji Obywatelskiej, że jest przeciwna Kościołowi.

Radawa. Ksiądz miał mówić, że głosowanie na KO to grzech

W ten sposób duchowny miał odpowiedzieć na list wysłany do mieszkańców gminy przez wójta Wązownicy Mariana Jerzego Ryznara. Ryznar kandyduje do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Portal nowiny24.pl podaje, że "Troje mieszkańców Radawy, uczestników niedzielnej mszy, potwierdziło, że podczas mszy usłyszeli słowa, które nawiązywały do wyborów i grzechu w razie głosowania na KO".

Wójt zwołał w tej sprawie konferencję prasową. - Proboszcz parafii Radawa w dwóch kościołach wypowiedział się, że kto zagłosuje na Koalicję Obywatelską, ten popełni grzech, gdyż KO potępia Kościół - powiedział Ryznar. Podkreślił, że sam nie był na mszy, ale słyszał relacje mieszkańców. Wójt dodał, że jest mu przykro z powodu słów, które padły w kościele, bo na tyle, na ile może, gmina pomaga położonym na jej terenie kościołom.

Więcej o: