Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dzisiaj otwarte?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 29 września będziemy mogli zrobić zakupy w Biedronce, Lidlu albo Tesco? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią robić zakupy w ostatni dzień tygodnia - 29 września to niedziela handlowa. Oznacza to, że otwarte będą dziś zarówno supermarkety, jak i sklepy w galeriach handlowych. Wynika to z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która mówi, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Wyjątkiem od tej reguły są kwiecień i grudzień, w trakcie których niedziel handlowych jest więcej, z uwagi na obchodzone wówczas święta: Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe 2020. Już wkrótce niedziel handlowych będzie jeszcze mniej

Już wkrótce czekają nas zmiany dotyczące niedziel handlowych, bo od 2020 roku będzie ich znacznie mniej. Od przyszłego roku niedziele handlowe będą wypadać zaledwie siedem razy w ciągu całego roku. Kiedy? Kalendarz niedziel handlowych na rok 2020 mówi, że wypadną one  w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dzisiaj otwarte?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 7 razy 7

  Czy wózkiem widłowym o numerze bocznym 22 w Castoramie będzie dzisiaj czyli niedzielę handlową jeździła Cecylia B??!( no ta ruda z kokiem~ 30, oraz tatuażem na prawej nodze przedstawiającym komin elektrociepłowni Siekierki)

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 9 razy 7

  Tak!!. Nadeszła ta niedziela oczekiwana z utęsknieniem. Nawet sam UZ o tym fakcie przypomina informuje. Ja chciałem do galerii żona natomiast do normalnego osiedlowego, nasze wczorajsze słowne" przepychanki" wygrały dzieci i "krakowskim targiem" ustaliliśmy, że wszyscy razem idziemy zobaczyć mikro punkt spożywczy w remontowanym stoisku numer trzy na naszej poczcie.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 7 razy 5

  A ja po zakupie w punkcie RTV Euro AGD żarówki energooszczędnej( LED G4) będę cały dzień jeździł ruchomymi schodami, bez skrupułów, systematycznie z zimną krwią, bezlitośnie do góry na dół.

 • Oceniono 3 razy 3

  I pomyśleć, że w grudniu będą aż takie trzy" szczęśliwe" niedziele, No normalnie o tym nie mogę myśleć ponieważ dostaje wzwodu.

 • euphoria19

  Oceniono 9 razy 3

  Nie mogłam sie doczekać na tą informację, nie spałam do 5.30
  Jestem taka podekscytowana. Zaraz ubieram kiecę i lecę. Zakupy, szaleństwo. Może jakiś sex w przebieralni, a potem kawka w cafe nero albo starbaksiku. Kocham. Jest cudnie.

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 1

  www.youtube.com/watch?v=orL-w2QBiN8

 • zawszedak111

  Oceniono 5 razy -1

  Że też żadna refleksja nie przyjdzie do łba szefowi tej redakcji!?
  Jak można się tak ośmieszać!?

 • mcwidack

  Oceniono 5 razy -1

  oh, jaka ulga... wreszcie wiem, a myślałem o tym od zeszłego poniedziałku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX