Poznań: Śmiertelny wypadek z udziałem hulajnogi okazał się udawany. "Dramatyczny widok"

Czy na ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu doszło do śmiertelnego wypadku? Na wysokości ul. Półwiejskiej policja ustawiła parawan, za którym leży człowiek. Wszystko wygląda tak, jakby w zdarzeniu brała udział osoba jadąca na hulajnodze. W rzeczywistości nikomu nic się nie stało - to happening Wielkopolskiej Policji.
Zobacz wideo

O tym, co wygląda jak tragiczny wypadek, informuje epoznan.pl. Z doniesień czytelników tego portalu dowiadujemy się, że na ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu policja ustawiła parawan, a wokół niego pracuje wielu policjantów. Na drodze tworzą się korki. 

Poznań: Śmiertelny wypadek z udziałem hulajnogi to element akcji "Edward"

O tym, co naprawdę dzieje się na ulicy Królowej Jadwigi w Poznaniu informuje Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

- Prowadzimy tam happening w ramach akcji "Edward". Faktycznie można w tym miejscu zobaczyć policyjny parawan, za którym leży człowiek 

Akcja "Edward" organizowana jest z okazji Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach, który obchodzony jest 26 września. Ideą przewodnią projektu jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu na drogach Europy. Działania w ramach tej akcji organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL. 

Więcej o: