Niedziele handlowe 2019. Czy 29 września sklepy będą czynne?

Czy 29 września to niedziela handlowa? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro otwarte? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, żeby to sprawdzić.
Zobacz wideo

29 września to niedziela handlowa. Dlaczego? Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta mówi, że w 2019 roku niedzielą handlową jest ostatnia niedziela każdego miesiąca, a jutrzejsza niedziela to właśnie taki dzień. Oznacza to także, że na kolejną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać cały miesiąc - wypadnie ona 27 października.

Niedziele handlowe. Jakie zmiany czekają nas w kolejnym roku?

Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, została stworzona w taki sposób, aby Polacy mogli stopniowo przyzwyczaić się do tego, że robienie zakupów w niedziele będzie wkrótce niemal niemożliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - wypadną one tylko siedem razy w ciągu całego roku: w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą. 

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (15)
Niedziele handlowe 2019. Czy 29 września sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • Oceniono 8 razy 6

  Za pośrednictwem rubryki informacyjnej GW handlowe niehandlowe niedzielech chciałbym wyrazić w imieniu swoim, swojej rodziny, sąsiadów oraz sympatyków zakupów w handlowa niedziele gromadzących się na jednej z ławek pod Biedronką wyrazy uznania dla zespołu relacyjnego tejże komórki informacyjnej oraz prosić o informację do których sklepów ewentualnie galerii handlowych w handlowe niedziele chodzi Wieniawa, Rozenek ,Taco Hemingway, Modest Amaro, oraz Gessler młoda i stara?!

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 8 razy 4

  Zyebaliście mi łikend. W niedzielę miałem jechać na grzyby. A tak muszę iść do galerii :(

 • baxter21

  Oceniono 9 razy 1

  UZ,Apik,NPK to ten sam idiota z wyborczej którego wypociny dotyczą niedziel handlowych, pogody albo super ofert w salonach skody superb. Idiota który boi podpisać się imieniem i nazwiskiem. Michnik się w grobie przewraca co zrobiliście z jego gazetą

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  UZ, tum*nie, będą czynne!
  Niech wreszcie ktoś wytłumaczy UZ znaczenie słów "ostatnia niedziela miesiąca"!

 • polakpl

  Oceniono 7 razy -1

  GW przypomina aby w niedzielę iść do sklepu aby w dzień święty nie święcić.

 • polakpl

  Oceniono 7 razy -5

  BOL
  EL
  WAŁ
  ĘSA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX