Niedziele handlowe 2019. Czy 29 września sklepy będą czynne?

Czy 29 września to niedziela handlowa? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą jutro otwarte? Zaglądamy do kalendarza niedziel handlowych, żeby to sprawdzić.
Zobacz wideo

29 września to niedziela handlowa. Dlaczego? Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta mówi, że w 2019 roku niedzielą handlową jest ostatnia niedziela każdego miesiąca, a jutrzejsza niedziela to właśnie taki dzień. Oznacza to także, że na kolejną niedzielę handlową będziemy musieli poczekać cały miesiąc - wypadnie ona 27 października.

Niedziele handlowe. Jakie zmiany czekają nas w kolejnym roku?

Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, została stworzona w taki sposób, aby Polacy mogli stopniowo przyzwyczaić się do tego, że robienie zakupów w niedziele będzie wkrótce niemal niemożliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej - wypadną one tylko siedem razy w ciągu całego roku: w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o: