Jan Szyszko udzielił wywiadu. "CO2 jest gazem życia", "Strajk klimatyczny - za to powinni ścigać"

Były minister środowiska w rządzie Beaty Szydło w radiu Wnet skomentował strajk klimatyczny oraz wystąpienie Grety Thunberg na forum ONZ. Stwierdził, że współczuje młodej aktywistce. Powiedział również, że "CO2 jest gazem życia. Przez niego powstaje drewno, pokarm. Bez niego nie ma życia na świecie. To powinien wiedzieć każdy uczeń szkoły podstawowej".

Były minister środowiska zabrał głos na temat strajku klimatycznego. W rozmowie z Krzysztofem Skowrońskim w radiu Wnet stwierdził, że ostatnie protesty klimatyczne to skutek "ekologizmu" - wmawiania ludziom, że są największym wrogiem przyrody, a zasoby przyrodnicze trzeba przed nami chronić.

Szyszko: Współczuję Grecie Thunberg

Serdecznie jej współczuję (Grecie Thunberg). To dziewczę na pewno oszukano, na pewno to dziewczę chyba nie wiem co mówi, bo jest ciężko, aby w tym wieku rozumieć dokładne meandry polityki i gospodarki - one się tu nawzajem łączą. I to samo było w Warszawie niedawno, jechałem na spotkanie do Pałacu Staszica, gdzie nie mogłem się dostać, gdyż młodzież spontanicznie w wieku kilkunastu lat protestowała przeciwko temu, że Polska ma węgiel kamienny i go używa, a chyba nie wiedzieli w gruncie rzeczy, co tak naprawdę mówią.

- stwierdził były szef resortu środowiska.

Odniósł się też do kwestii wycinki Puszczy Białowieskiej. Jak podaje radio Wnet, polityk PiS powiedział, że "trzeba być bardzo bogatym krajem, aby marnować wycięte drzewa, zamiast przeznaczyć je jako opał dla mieszkańców pobliskich miejscowości czy budulec". Podkreślił, że w 2008 roku wystarczyłoby wyciąć kilkanaście drzew zarażonych przez kornika drukarza. Jego zdaniem ówczesny brak działań doprowadził do wyginięcia części gatunków.

CO2 to gaz życia

Węgiel jest określony jako jeden z głównych wrogów w klimatu. Bez dwutlenku węgla nie ma życia na świecie. To powinien wiedzieć każdy uczeń szkoły podstawowej

- mówił Szyszko w Poranku Wnet. Dodał, że Unia Europejska walczy z węglem, ale nie wspiera lasów, które wychwytują dwutlenek węgla (jak wiadomo, prof. Szyszko jest wielkim zwolennikiem nasadzeń nowych drzew na zasadzie kompensacji przyrodniczej).

Pamiętam rok 1994. Mieliśmy Instytut Ekologii PAN. Jeden z najlepszych instytutów na świecie Tak był oceniony chyba w 1994 roku. Byłem członkiem rady naukowej z zewnątrz tego Instytutu, ale w roku 1995 zlikwidowano ten Instytut. (…) Nie dziwmy się, że ci młodzi ludzie rzeczywiście mając szerokie, wielkie serce, w gruncie rzeczy protestują przeciwko sobie, właśnie w tym prostym schemacie myślowym 'człowiek wróg, nie zabijaj, nie wycinaj'

- powiedział były minister.

Więcej o:
Komentarze (391)
Były minister środowiska Jan Szyszko wypowiedział się na temat strajku klimatycznego. Stwierdził, że jego uczestnikami powinny zająć się organy ścigania
Zaloguj się
 • kunwyscigowy

  Oceniono 125 razy 99

  No to proponuję "prof" szczelny pokój wypełniony "gazem życia" na parę godzinek może odmłodnieje z 50 lat.

 • kap_jeden

  Oceniono 90 razy 68

  ten sadystyczny dupek od zabijania dla przyjemnosci bazantów wypuszczanych z klatki coś jeszcze moralizuje? wypad

 • gruszka1

  Oceniono 78 razy 56

  Gdyby głupota mogła latać, niektórzy już dawno by na Marsie wylądowali

 • pdppdp

  Oceniono 75 razy 49

  Temu facetowi ktoś kiedyś dał maturę, potem magisterium, doktorat, habilitację i profesurę. Polska nie jest normalnym krajem.

 • acototak

  Oceniono 50 razy 42

  Wygląd odzwierciedla poziom umysłowy. Za dużo CO2 w popitce.

 • adam.a.kowalski

  Oceniono 57 razy 41

  idiota zarzuca innym że nie rozumieją świata. za to on na pewno wszystko rozumie.... co za bezmózg

 • Ryszard PIASECKI

  Oceniono 49 razy 37

  Panie Ministrze. Może Pan spróbuje wdychać CO2 zamiast tlenu i zobaczy czy rzeczywiście jest tak wspaniale? ?? Proszę nie kpić z młodych ludzi, którzy martwią się o swoją przyszłość.

 • krytek-7

  Oceniono 54 razy 36

  Cyklon B,podobno tez byl skuteczny na wiele chorob.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX