Jarosław Kaczyński pije herbatę w spocie wyborczym Krzysztofa Czabańskiego. "Dzięki tobie wielka zmiana w TVP"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się w spocie wyborczym Krzysztofa Czabańskiego, posła i kandydata w wyborach do Sejmu, który startuje z okręgu toruńskiego. Na nagraniu panowie wspólnie piją herbatę i rozprawiają o tym, jak przez cztery ostatnie lata zmieniło się oblicze telewizji publicznej.
Zobacz wideo

W spocie wyborczym widzimy szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego oraz Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Politycy siedzą przy stole i popijają herbatę. - Cztery lata temu jak się tworzyło telewizję publiczną to było - można powiedzieć - słabo i jednostajnie. A dzisiaj naprawdę wielka zmiana, naprawdę wielka zmiana. I to jest zmiana, którą uzyskaliśmy w wielkiej mierze dzięki tobie - zachwala Kaczyński.

Krzysztof Czabański wspomina, że nie można zapomnieć o wkładzie Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej w rozwój mediów. - Ten cały pomysł z tą Radą Mediów Narodowych to był naprawdę dobry pomysł - odpowiedział Kaczyński.

Nie może być tak, żeby w demokracji była w gruncie rzeczy jedna telewizja, jedno radio i wszystko jedno jeśli chodzi o to, co komunikuje obywatelowi co się dzieje w kraju. To była sytuacja fatalna i żeście ją zmienili, a ty głównie

- mówi dalej prezes PiS.

Szef Rady Mediów Narodowych podkreśla, ze jednym z najuważniejszych elementów funkcjonowania telewizji publicznej jest jej rola "cywilizacyjna i kulturowa". Jako przykład ich realizowania podał transmisję z mszy "Polska pod Krzyżem", której według Czabańskiego w mediach komercyjnych nie pokazywano w ogóle.

- W tym mechanizmie, który był cztery lata temu, obywatel o ogromnej części wydarzeń, poglądów, jakichś występujących zjawisk, nie miał prawa wiedzieć. Nie jestem pewny, czy cztery lata temu ten kontrolowany wylew, czy - nie wiem, jak to tam nazwać - spust kontrolowany w Warszawie byłby znany opinii publicznej - wtórował mu Jarosław Kaczyński. - Może tylko tym, którzy chodziliby nad Wisłę. Tłumaczono by im, że to jest normalne o tej porze roku - żartuje prezes PiS, odnosząc się do awarii w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka". 

Czabański odkrył postkomunizm

- Dobre pomysły, dobrzy ludzie, mówię o tobie w tym wypadku. To mi się rzadko zdarza mówić o kimś w ten sposób - mówi zadowolony Kaczyński. - 30 lat się znamy i rzeczywiście się do tego przyzwyczaiłem i dlatego bardzo bym chciał, żebyś był w tym sejmie, który będzie 13 października wybrany - dodaje.

Na końcu spotu Kaczyński udziela rekomendacji kandydatowi, który startuje z drugiej pozycji w okręgu toruńskim. - To jest człowiek, który bardzo wiele różnych rzeczy w życiu robił, robił dobrze, robił dla Polski. Działał jeszcze w czasach podziemia, działał później, i był zawsze po właściwej stronie. Był tym, który zobaczył, co się dzieje w Polsce naprawdę bardzo szybko, zanim to zostało nazwane. Odkrył postkomunizm i jego fatalne wady. Odkrył to wszystko co nie służyło Polsce i Polakom - wylicza prezes PiS. - Dlatego jego wsparcie w dziele dobrej zmiany jest naprawdę istotne - dodaje.

Krzysztof Czabański kontra Facebook

W ostatnich dniach Krzysztof Czabański złożył pozew przeciwko Facebookowi. W swoim przemówieniu w Toruniu poinformował, że zarzucił gigantowi z Doliny Krzemowej łamanie konstytucyjnej zasady wolności słowa. -  Facebook powinien stosować się do naszego prawa, a stosuje prawo, które pamiętamy z systemu totalitarnego, czyli zapisy na nazwiska, pełni rolę głównego cenzora w mediach społecznościowych, nie kierując się niczym innym, tylko swoim widzimisię, jak było w PRL - cytowała Czabańskiego toruńska "Gazeta Wyborcza".

Czabański twierdzi, że Facebook uniemożliwia mu wykupienie płatnego promowania treści. Według Szefa Rady Mediów Narodowych decyzja firmy nie jest wymierzona w treść potencjalnych postów, ale w ich autora. - Trudno sobie wyobrazić bardziej perfidne postępowanie medium, które chlubi się tym, że stwarza warunki do wolności słowa, a działa wręcz przeciwnie - stwierdził Czabański.

To już trzeci pozew przeciwko Facebookowi z Polski. Pierwszy z nich ostał złożony przez Macieja Świrskiego, który w 2017 roku zarzucił firmie "dyskryminację ze względu na naród, poglądy polityczne i wyznanie". Drugi pozew został łożony przez Społeczna Inicjatywę Narkopolityki .

Więcej o:
Komentarze (101)
Jarosław Kaczyński pije herbatę w spocie wyborczym Krzysztofa Czabańskiego. "Dzięki tobie wielka zmiana w TVP"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 30

  W ściek się telewizor zamienił. W tubę partyjną zamieniliście TVP drodzy szambellarze!!

 • polakadam

  Oceniono 32 razy 26

  Jakiś czas temu Czabański domagał się dymisji kurskiego za toporność przekazu i prymitywną propagandę. Kurski się nie zmienił ale kręgosłup Czabańskiego okazał się dostatecznie giętki by to zacząć akceptować gdy w grę wchodzi dostęp do koryta.

 • artur702

  Oceniono 28 razy 22

  I oto prawdziwe zdradzieckie mordy i kanalie, antypolscy barbarzyńcy. Pisopaci.

 • antropoid

  Oceniono 25 razy 21

  FAKT - razem zrobiliście z TV publicznej PARTYJNY ŚCIEK, na podobieństwo tego ze stanu wojennego.
  Mentalne KOMUCHY zblatowane z kościołem - najgorsza mieszanka.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 17

  Co by tu jeszcze spitolić panie prezesie , zastanawia się kacyk z PZPR

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 14

  Pięknie żeśmy przejęli TVP i zrobili TVPis , prawda panie prezesie :)

 • jahodovy

  Oceniono 17 razy 13

  Jarosławie, ty zwykły kłamco i oszuście, może przypomnij swoim wyznawcom jak było z "kontrolowanymi wylewami" ścieków za czasów prezydentury twojego brata śp. Lecha Kaczyńskiego. Śmiało!
  Czabański "zawsze po właściwej stronie"? Również wtedy gdy należał do PZPR (1967-1980)?
  Przejdziesz do historii jako ten, który zniszczył Polskę na równi z komunistami!

 • aldealmi

  Oceniono 12 razy 10

  Dwie stare pierdoły umoczone w aferę z "Telegrafem"... Mam nadzieję, że ta herbatka z cykutą.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 9 razy 9

  Narodowe media to rzeka ścieków,która wylała się do Wisły i zalała cały Kraj.Będzie sprzatanie,oby prędko,bo szkoda Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX