Zawiercie: Tragiczny wypadek na DK78. Kierowca zmiażdżonego samochodu nie żyje

Na drodze krajowej nr 78 w Zawierciu, pomiędzy dzielnicami Kromołów i Żerkowicami, doszło do tragicznego wypadku, w którym ciężarówka zmiażdżyła samochód osobowy. Dwóch kierowców trafiło do szpitala, ale jednego z nich nie udało się uratować.
Zobacz wideo

Do wypadku na DK78 w Zawierciu doszło we wtorek 24 września około godziny 6:40. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu, ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca prowadzący osobowe  suzuki zjechał na przeciwny pas, gdzie zderzył się z nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku ciężarówką.

Wypadek na DK78 w Zawierciu. Nie żyje 43-letni mieszkaniec Pilicy

Samochód osobowy został zmiażdżony przez ciężarówkę, tir zaś zjechał na lewe pobocze i uderzył w drzewo. Ranni zostali kierowcy obu pojazdów. Poszkodowani mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, ale 49-letniego mieszkańca gminy Pilica, który prowadził samochód osobowy, nie udało się uratować. Policja ustaliła, że 43-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy.

Po wypadku fragment DK78 pomiędzy Kromołowem i Żerkowicami był całkowicie zablokowany przez kilka godzin. Policja ustala dokładny przebieg zdarzenia.

Więcej o: