Międzychód. Obława w Puszczy Noteckiej na drwala podpalacza. Szuka go ponad setka policjantów

Około 140 funkcjonariuszy policji przeszukuje teren Puszczy Noteckiej w poszukiwaniu 68-letniego mężczyzny, podejrzewanego o podpalenie domu. Mężczyzna wcześniej pracował jako drwal, więc najprawdopodobniej bardzo dobrze zna okoliczny las.
Zobacz wideo

Jak podaje portal miedzychod.naszemiasto.pl ponad stu policjantów zostało wysłanych do akcji poszukiwawczych Jacka D. z Kaplina. Mężczyzna ścigany jest w sprawie podpalenia domu jednorodzinnego.

Ponad setka policjantów szuka 68-letniego mężczyzny podejrzewanego o podpalenie. Mężczyzna ukrył się w Puszczy Noteckiej

Mężczyzna podejrzewany jest o sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. Według nieoficjalnych ustaleń poszukiwany miał w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 września podpalić dom jednorodzinny znajdujący się w Kaplinie w województwie wielkopolskim. Około godziny 2:32 w tej miejscowości wybuchł pożar, do którego wysłane zostały cztery zastępy straży pożarnej. Mieszkańcom domu udało się jednak ugasić ogień przed przyjazdem pomocy. W pożarze nikt nie ucierpiał, zniszczone zostały jednak meble, wyposażenie oraz drzwi domu.

Według dotychczasowych ustaleń policji poszukiwany 68-latek miał uciec i skryć się w Puszczy Noteckiej. Wcześniej mężczyzna pracował jako drwal, więc dobrze zna ten las. Poszukiwany Jacek D. ma około 190 centymetrów wzrostu i jest krępej budowy ciała.

Policjanci apelują do osób, które posiadają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Międzychodzie. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów 95 748 20 11 lub 519 064 738.

Więcej o:
Komentarze (49)
Międzychód. Obława w Puszczy Noteckiej na drwala podpalacza. Szuka go ponad setka policjantów
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 13 razy 5

  Pytać Szyszki, ten ma obcykane lasy i puszcze.

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 4

  Dom drewniany? Jeśli tak, to już można spekulować na temat linii obrony. Korniki chciał wytępić!

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 10 razy 2

  Ciekawa zabawa w chowanego. Na ktorym drzewie sie chwowal?

 • onduma

  Oceniono 11 razy 1

  Jak facet zapomnial zalozyc biustonosza to szybko go złapią

 • pferben

  Oceniono 9 razy 1

  Po jednym policjanci, na każdy centymetr wzrostu. Może złapią tego smoka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX