Międzychód. Obława w Puszczy Noteckiej na drwala podpalacza. Szuka go ponad setka policjantów

Około 140 funkcjonariuszy policji przeszukuje teren Puszczy Noteckiej w poszukiwaniu 68-letniego mężczyzny, podejrzewanego o podpalenie domu. Mężczyzna wcześniej pracował jako drwal, więc najprawdopodobniej bardzo dobrze zna okoliczny las.
Zobacz wideo

Jak podaje portal miedzychod.naszemiasto.pl ponad stu policjantów zostało wysłanych do akcji poszukiwawczych Jacka D. z Kaplina. Mężczyzna ścigany jest w sprawie podpalenia domu jednorodzinnego.

Ponad setka policjantów szuka 68-letniego mężczyzny podejrzewanego o podpalenie. Mężczyzna ukrył się w Puszczy Noteckiej

Mężczyzna podejrzewany jest o sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób. Według nieoficjalnych ustaleń poszukiwany miał w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 września podpalić dom jednorodzinny znajdujący się w Kaplinie w województwie wielkopolskim. Około godziny 2:32 w tej miejscowości wybuchł pożar, do którego wysłane zostały cztery zastępy straży pożarnej. Mieszkańcom domu udało się jednak ugasić ogień przed przyjazdem pomocy. W pożarze nikt nie ucierpiał, zniszczone zostały jednak meble, wyposażenie oraz drzwi domu.

Według dotychczasowych ustaleń policji poszukiwany 68-latek miał uciec i skryć się w Puszczy Noteckiej. Wcześniej mężczyzna pracował jako drwal, więc dobrze zna ten las. Poszukiwany Jacek D. ma około 190 centymetrów wzrostu i jest krępej budowy ciała.

Policjanci apelują do osób, które posiadają informacje na temat aktualnego miejsca pobytu poszukiwanego, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Międzychodzie. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerami telefonów 95 748 20 11 lub 519 064 738.

Więcej o: