Kętrzyn: Włamał się dwa razy do tego samego domu. Fan jajecznicy "rozwijał umiejętności kulinarne"

Policjanci z Kętrzyna zatrzymali mężczyznę, który dwukrotnie włamał się do tego samego domu. 44-latek korzystał z zapasów żywności gospodarzy i w ich kuchni przygotowywał sobie posiłki. Podczas obu włamań przyrządził sobie jajecznicę.
Zobacz wideo

44-latek włamał się dwukrotnie do tego samego domu w Kętrzynie, stosując tę samą metodę. Mężczyzna wybił szybę w oknie piwnicy, a następnie kierował swoje kroki do części mieszkalnej domu jednorodzinnego. Policja ustaliła, że sprawca był zainteresowany przede wszystkim kuchnią, w której "raczył się zasobami lodówki i rozwijał umiejętności kulinarne".

Kętrzyn: 44-latek przygotował sobie jajecznicę w cudzej kuchni. Przyznał się do winy

Podczas pierwszego włamania 44-letni mężczyzna przygotował sobie jajecznicę, zjadł żółty ser i zabrał wino. Za drugim razem postawił na śniadanie w stylu angielskim - na jego talerzu po raz kolejny pojawiła się jajecznica, ale tym razem sprawca zaserwował ją sobie w towarzystwie fasoli. 

Policja zatrzymała 44-letniego smakosza już po pierwszym włamaniu. Mężczyzna usłyszał wówczas zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po drugim włamaniu również został zatrzymany. Usłyszał ten sam zarzut i po raz kolejny przyznał się do winy. Prokurator zdecydował, że wobec włamywacza należy zastosować środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Niepoprawny miłośnik jajecznicy będzie musiał siedem razy w tygodniu stawiać się w Komendzie Powiatowej Policji w Kętrzynie. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Może zostać ukarany nawet dziesięcioma latami pozbawienia wolności.

Więcej o: