"Skąd jesteś? Z Ukrainy?". Poszukiwani sprawcy brutalnego pobicia 19-latka. Kopali do nieprzytomności

Policjanci z Żor (województwo śląskie) szukają pięciu sprawców brutalnego pobicia 19-latka z Ukrainy. Mężczyźni zapytali go nastolatka obywatelstwo, a gdy potwierdził, że pochodzi z Ukrainy, bili i kopali aż stracił przytomność. Nieprzytomnego 19-latka znaleźli na chodniku dwaj inni mężczyźni, którzy wezwali pomoc. Policja prosi o pilny kontakt wszystkich, którzy są w stanie pomóc w zidentyfikowaniu sprawców.
Zobacz wideo

Śląska policja relacjonuje, że do brutalnego pobicia 19-letniego studenta z Ukrainy doszło w sobotę 21 września między godziną 21 a 22 przy ulicy Rybnickiej w Parku Staromiejskim w Żorach. Jak wynika z relacji pobitego, został on zaatakowany przez pięcioosobową grupę młodych mężczyzn. Najpierw - jak przytacza Dziennik Zachodni - jeden z nich zapytał: "Skąd jesteś, z Ukrainy?". Kiedy 19-latek potwierdził, mężczyźni rzucili się na niego.

Żory. 19-latek z Ukrainy brutalnie pobity. Kopali, choć leżał na ziemi i tracił przytomność

Nastolatek został skatowany przez pięciu sprawców do nieprzytomności.

Sprawcy bili i kopali po ciele 19-latka nawet wówczas, gdy leżał na ziemi i tracił przytomność. Niestety, kiedy się ocknął, przestępcy zbiegli z miejsca zdarzenia. Na szczęście pobitego, zakrwawionego nastolatka znaleźli dwaj inni mężczyźni, którzy zadzwonili na numer alarmowy i wezwali pogotowie

- relacjonuje śląska policja

Pobity 19-latek został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa do tej chwili. Policjanci z Żor zajmują się sprawą i szukają sprawców brutalnego pobicia. Zwracają się też z apelem o pomoc do wszystkich osób, które mogą pomóc w namierzeniu napastników.

Wszelkie informacje, w tym anonimowe, przyjmowane będą osobiście lub pod numerem tel. 32 47 88 281, 32 47 88 337, 32 47 88 200

- informują policjanci. 

Więcej o: