Pogoda na dziś - środa 25 września. W większości kraju będzie dziś padać

Pogoda na dziś - środa 25 września. Tylko mieszkańcy województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego nie muszą zabierać dziś z domów parasolek. W pozostałych regionach zapowiadany jest już deszcz, a na zachodzie nawet lokalne burze.
Zobacz wideo

Dziś prognozowane jest duże zachmurzenie oraz opady deszczu w większości kraju. Rozpogodzenia możliwe są jedynie w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Temperatura. Maksymalna temperatura na dziś to od 16 do 19 stopni

Dziś najniższa temperatura zapowiadana jest w województwie podlaskim i pomorskim, gdzie będzie około 16 stopni. Jeden stopień więcej prognozowany jest w Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Toruniu. Z kolei 18 stopni pokażą termometry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Najwyższa temperatura, 19 stopni, przewidywana jest w pozostałych regionach, czyli w Poznaniu, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. W nocy temperatura spadnie do 5-9 stopni.

Pogoda na dziś - środa 25 września.Pogoda na dziś - środa 25 września. gazeta.pl

Opady. W większości kraju trzeba być dziś przygotowanym na przelotny deszcz

Synoptycy prognozują na dziś zachmurzenie umiarkowane w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz duże w pozostałych regionach, gdzie dodatkowo zapowiadane są opady deszczu. Po południu na krańcach zachodnich kraju przewidywane są także burze. W nocy zachmurzenie duże, miejscami silne zamglenia. Wiatr na ogół umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: