Podkarpacie: jechał 248 km/h na autostradzie A4. Udało się go złapać policjantom z grupy "SPEED"

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali pędzącego mercedesa na dębickim odcinku autostrady A4. Kierowca tego pojazdu przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h.
Zobacz wideo

53-latek, który siedział za kierownicą mercedesa, został w ostatnim czasie rekordzistą, jeżeli chodzi o przekroczenie prędkości. Mężczyzna jechał autostradą A4 z prędkością aż 248 km/h. Funkcjonariusze z grupy SPEED ukarali go mandatem oraz dziesięcioma punktami karnymi.

Policjanci z grupy SPEED ukarali kierowcę, który wyprzedzał autobus w niedozwolonym miejscu

Mężczyzna, który prowadził rozpędzonego mercedesa, to nie jedyny kierowca, który w ostatnim czasie spowodował niebezpieczeństwo na jednej z podkarpackich dróg. Policja zarejestrowała także samochód marki Volkswagen na drodze wojewódzkiej nr 986 w Woli Ocieckiej, którego kierowca wyprzedzał autobus na podwójnej linii ciągłej. 45-latek został ukarany mandatem i punktami karnymi.

"Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek za kierownicą" - przypomina Policja Podkarpacka

Więcej o: