Szynkowski vel Sęk kontra Macron. "Mam nadzieję, że będzie unikał tego rodzaju pouczanek"

Wiceszef MSZ odniósł się do wypowiedzi prezydenta Francji w sprawie braku działań Polski na rzecz ochrony klimatu. - Mam nadzieję, że prezydent Emmanuel Macron ma świadomość tego, jak wiele wykonała Polska - powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz wideo

W drodze na szczyt klimatyczny Emmanuel Macron, pytany przez dziennikarzy  o wstrzymywanie zmian w unijnej polityce klimatycznej, wskazał Polskę jako głównego winowajcę. "Prawda jest taka, że wszystko blokuje Polska. Niech młodzi ludzie protestujący w Europie jadą tam protestować i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę - stwierdził francuski przywódca.

Na tę wypowiedź szybko zareagował wiceszef MSZ. "Nie będziemy radzić żadnym protestującym by jechali do Francji. Jest ich tam wystarczająco wielu" - napisał na Twitterze Szymon Szynkowski vel Sęk.

Wiceszef MSZ stwierdził również, że życzy innym krajom UE "tak efektywnej redukcji emisji CO2 jak ta zrealizowana przez Polskę w ramach protokołu z Kioto (o ponad 30 proc.)"

Mam nadzieję, że prezydent Emmanuel Macron ma świadomość tego, jak wiele wykonała Polska i będzie unikał tego rodzaju pouczanek, które w jego przypadku stają się już męczące

- dodał Szynkowski vel Sek w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

W Nowym Jorku w poniedziałek rozpoczął się szczyt klimatyczny zorganizowany na dzień przed debatą generalną Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W posiedzeniu wezmą udział szefowie rządów i państw z 60 krajów. Wśród nich znajdzie się m.in prezydent Andrzej Duda, Emmanuel Macron oraz Donald Trump.

Więcej o:
Komentarze (115)
"Jego pouczanki stają się męczące". Wiceszef MSZ odpowiada na słowa Macrona
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 54 razy 30

  Sęk w tym panie Sęk , że Polska pisowska jest postrzegana w Europie jako krnąbrny bachor.

 • tomke

  Oceniono 44 razy 24

  "jak wiele wykonała Polska"? Wycinka puszczy bialowieskiej? Wielki powrot do wegla? Zwijanie elektrowni wiatrowych?

 • jego-wysokosc

  Oceniono 42 razy 22

  Pisowska głupota vel prymitywizm może i działa na suwerena ale nie koniecznie na innych członków UE.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 18 razy 14

  Czy ktoś z pisu w ogóle czytał to co powiedział Macron? Oto jego słowa: aller aussi « manifester en Pologne » pour l’aider « à faire bouger ceux » que lui « n’arrive pas à faire évoluer » sur la lutte contre le changement climatique...
  Idźcie ROWNIEZ manifestować w Polsce, żeby POMÓC ruszyć tych którzy nie potrafią robić postępów w walce przeciw zmianom klimatu...
  O to na prawdę PiS chce wywołać kolejną wojenke? Tym razem z Francją, mało jeszcze mamy wrogów dookoła???

 • maciek76

  Oceniono 29 razy 13

  Nie lubię Macrona ale vel Sęk jest za malutki na niego.

 • gerardpolak2

  Oceniono 14 razy 10

  czy ci pisowcy muszą koniecznie otwierać gęby?

 • padarewski

  Oceniono 16 razy 10

  Szynkowski vel Sęk kolejny tytan intelektu w pis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX