Rybnik. Atak nożownika na komendzie policji. 63-latek ranił recepcjonistkę

63-letni mężczyzna wtargnął na Komendę Miejską Policji w Rybniku i ugodził nożem pracującą tam recepcjonistkę. Kobieta ma ranę klatki piersiowej, jej stan jest stabilny.
Zobacz wideo

Jak informuje portal rybnik.com.pl mężczyzna wszedł do budynku KMP w Rybniku około godziny 10:00. Miał przy sobie nóż oraz młotek. Tym pierwszym narzędziem zaatakował pracującą tam recepcjonistkę.

Atak nożownika na komendzie policji w Rybniku. 63-latek został zatrzymany

Kobieta próbowała uciec, ale napastnik zdążył zaatakować ją nożem w okolice klatki piersiowej. Dzięki reakcji dyżurnego policjanta, mężczyzna został szybko obezwładniony i zatrzymany. Recepcjonistka została przetransportowana do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Jej stan jest stabilny.

Policjanci zabezpieczyli przedmioty, z którymi mężczyzna wtargnął na komendę policji w Rybniku. Zabezpieczono także nagranie z monitoringu, a pracę na miejscu zdarzenia prowadził prokurator. Zatrzymanym jest 63-letni mieszkaniec Rybnika - nigdy wcześniej nie był karany. Rodzinie pokrzywdzonej oraz policjantowi, który obezwładnił napastnika, zapewniono pomoc policyjnego psychologa.

Więcej o: