Jelenia Góra. Jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Dostał tysiąc zł mandatu i 25 punktów [WIDEO]

Policjanci z KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jechał 134 kilometry na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca został ukarany 25 punktami karnymi, mandatem w wysokości 1000 złotych oraz utratą prawa jazdy na trzy miesiące.
Zobacz wideo

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze udostępniła nagranie z zatrzymania 26-letniego kierowcy, który popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Niektóre z nich zostały zakwalifikowane jako zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników.

Jelenia Góra. Jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Kierowca volkswagena golfa wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych na podwójnej ciągłej oraz przy ograniczeniu prędkości do 60 kilometrów na godzinę, jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli.

Następnie kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych oraz 25 punktami karnymi. Dodatkowo za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mężczyźnie zabrane zostało prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci udostępnili nagranie z tego zdarzenia i wystosowali apel do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. - Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego - zakończyli komunikat funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Więcej o: