Jelenia Góra. Jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Dostał tysiąc zł mandatu i 25 punktów [WIDEO]

Policjanci z KMP w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jechał 134 kilometry na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca został ukarany 25 punktami karnymi, mandatem w wysokości 1000 złotych oraz utratą prawa jazdy na trzy miesiące.
Zobacz wideo

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze udostępniła nagranie z zatrzymania 26-letniego kierowcy, który popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Niektóre z nich zostały zakwalifikowane jako zagrożenie dla bezpieczeństwa innych użytkowników.

Jelenia Góra. Jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Kierowca volkswagena golfa wyprzedzał na oznakowanym przejściu dla pieszych na podwójnej ciągłej oraz przy ograniczeniu prędkości do 60 kilometrów na godzinę, jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów do kontroli.

Następnie kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych oraz 25 punktami karnymi. Dodatkowo za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym mężczyźnie zabrane zostało prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci udostępnili nagranie z tego zdarzenia i wystosowali apel do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. - Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu.
Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego - zakończyli komunikat funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Więcej o:
Komentarze (50)
Jelenia Góra. Jechał 134 km/h w terenie zabudowanym. Dostał tysiąc zł mandatu i 25 punktów
Zaloguj się
 • student_zebrak

  Oceniono 19 razy 17

  dlaczego nie skierowali sprawy do sadu? to sie kwalifikuje do odebrania PJ na kilka lat, do czasu wydoroslenia

 • ltte

  Oceniono 14 razy 14

  Jakby go wsadzili na miesiąc, to przez kolejne dwa sam nie siadałby za kierownicę. W ogóle by nie siadał ;-)

 • obeznany

  Oceniono 15 razy 11

  Pomyśleć, że są cywilizowane kraje, gdzie ten szczeniak poszedłby siedzieć i gdzie skonfiskowano by mu samochód.

 • endriu666

  Oceniono 10 razy 8

  Na trzy miesiące powinni też zarekwirować narzędzie wykroczenia. Niezależnie od tego, do kogo należy - to zmartwienie sprawcy.

 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 7

  W niektórych krajach agresywny kierowca jest kierowany na dokładne badania lekarsko-psychologiczne w celu ustalenia, czy może prowadzić samochody.

 • wpm1

  Oceniono 13 razy 7

  Jechał szybko ale bezpiecznie, a 13.10. i tak pójdzie zagłosować na PiS.

 • 6drabin

  Oceniono 5 razy 5

  Trochę niska ta kara.
  Za drobną kolizję ale sporną, sąd zabrał obwinionemu prawo jazdy na 8 miesięcy, tylko dlatego że współsprawcą był pracownik służby penitencjarnej.
  A zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej gdzieś w polu daleko od miasta.

 • kot789

  Oceniono 6 razy 4

  Tysiac zlotych to nie pieniadz, a bez prawa jazdy i tak bedzie jezdzil

 • romangrzybek

  Oceniono 4 razy 4

  A drugiego który się z nim ścigał nie zauważyli? A nawet jak zauważyli to i tak nie mieli możliwości nagrywać i zatrzymać i jego. Gnojkowi się udało. Jeżeli ukaranym będzie pociotek PISiora to w sądzie (jeżeli już Ziobro zdążył mianować tam swych sędziów) będzie nadzwyczajne złagodzenie kary bo ścigający się z nim też tak jechał. No i trzeba by za miesiąc sprawdzić czy ci zatrzymujący go policjanci jeszcze w policji pracują. Bo przez ostatnie 4 lata rządów PISu około 8 tysięcy policjantów wyleciało dyscyplinarnie z pracy za takie właśnie czy inne zatrzymania PISiorów i kiboli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX