Gdańsk: 57-letni kierowca miał zamknąć autobus i molestować nastolatkę

Gdańscy policjanci zatrzymali 57-latka, który podejrzany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec 17-letniej dziewczyny. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Suchanina (dzielnica Gdańska) odebrali zgłoszenie od kobiety o tym, że jej 17-letnia córka była siłą przytrzymywana i molestowana przez kierowcę rejsowego autobusu, którym podróżowała. Mężczyzna po zakończonym kursie nie pozwolił nastolatce wysiąść z pojazdu.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Na początku tygodnia zatrzymano 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mu zarzutów, które dotyczyły doprowadzenia przemocą nastolatki do innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Na wniosek prokuratora i decyzją sądu 57-latek trafił do aresztu.

Policjanci nie wykluczają, że może być więcej kobiet, które były ofiarą tego rodzaju przestępstwa lub świadkiem podobnego zdarzenia. Dlatego proszą, aby osoby poszkodowane zgłaszały się do Komisariatu Policji VIII w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 245B, tel. 58 321 68 22.

Doprowadzenie przemocą osoby do innej czynności seksualnej jest przestępstwem zagrożonym karą do ośmiu lat więzienia.

Zobacz wideo
Komentarze (111)
Gdańsk: 57-letni kierowca miał zamknąć autobus i molestować nastolatkę
Zaloguj się
 • dex_pl

  Oceniono 25 razy 17

  Opis jakby chodziło o wielką obławę na nieznanego gwałciciela. A tu wystarczy telefon do firmy - właściciela autobusu - kto był kierowcą dnia XX o godzinie XX (ew. kurs z miasta A do miasta B). I masz wszystkie jego dane. Aż dziwię się, że w opisie nie ma opisu poszukiwań w bazie danych DNA - taki rozmach opisu. Opis pisany jak pean na cześć, a nie zwykły opis pracy policjantów.

  "Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Na początku tygodnia zatrzymano 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego.

  Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mu zarzutów, które dotyczyły doprowadzenia przemocą nastolatki do innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej."

 • ceppisowski

  Oceniono 45 razy 15

  z tyłu wygląda na pisowskiego katolika a nie na muzulmanina
  Po ch..... byl ten Rozaniec do granic?

 • mamlas_q

  Oceniono 20 razy 10

  Uczciwy kierowca. Jędraszewski ręczy za niego. Zawsze mu dowoził świeży, nienaruszony towar...

 • stachkaz47

  Oceniono 16 razy 10

  "Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Na początku tygodnia zatrzymano 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego."
  Ja nie dyskutuję ja się tylko zapytam-czy już ZWARIOWAŁEM??
  Myślałem całe życie ,że PAŃSTWO Polskie wie kto prowadzi AUTOBUSY.
  A oni ci spryciarze od MARIUSZA.
  szukali i bezbłędnie wytypowali . Aż siem wzruszyłem i oddam ......zastanawiam się co oddać!

 • true_lysander

  Oceniono 28 razy 10

  Mam nadzieję, że dowodem w sprawie są nagrania z monitoringu, a nie zeznania pokrzywdzonej. Bo jeżeli tylko zeznania, to sprawy mogły wyglądać różnie.

 • mialczynski-1

  Oceniono 8 razy 8

  Na litość boską, skoro miał, to dlaczego tego nie zrobił?
  Co tu nie pykło?!

 • walkirrr

  Oceniono 12 razy 6

  pewnie nie miała biletu a kierowca dbający o dobro firmy zażądał zapłaty w naturze

 • kor102

  Oceniono 22 razy 6

  To rzeczywiście wyjątkowo zawiła sprawa, ale policja sobie poradziła, zuchy.
  Zastanawia natomiast inna rzecz. Skoro miał molestować, to znaczy że ktoś jemu to molestowanie zlecił? Pytanie, kto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX