Gdańsk: 57-letni kierowca miał zamknąć autobus i molestować nastolatkę

Gdańscy policjanci zatrzymali 57-latka, który podejrzany jest o dopuszczenie się innej czynności seksualnej wobec 17-letniej dziewczyny. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który ogłosił mu zarzuty. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Suchanina (dzielnica Gdańska) odebrali zgłoszenie od kobiety o tym, że jej 17-letnia córka była siłą przytrzymywana i molestowana przez kierowcę rejsowego autobusu, którym podróżowała. Mężczyzna po zakończonym kursie nie pozwolił nastolatce wysiąść z pojazdu.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, dzięki którym wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Na początku tygodnia zatrzymano 57-letniego mieszkańca powiatu brodnickiego.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej policjanci zdobyli materiał dowodowy, który pozwolił prokuratorowi na przedstawienie mu zarzutów, które dotyczyły doprowadzenia przemocą nastolatki do innej czynności seksualnej oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Na wniosek prokuratora i decyzją sądu 57-latek trafił do aresztu.

Policjanci nie wykluczają, że może być więcej kobiet, które były ofiarą tego rodzaju przestępstwa lub świadkiem podobnego zdarzenia. Dlatego proszą, aby osoby poszkodowane zgłaszały się do Komisariatu Policji VIII w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 245B, tel. 58 321 68 22.

Doprowadzenie przemocą osoby do innej czynności seksualnej jest przestępstwem zagrożonym karą do ośmiu lat więzienia.

Zobacz wideo