Kreatywny kierowca ciężarówki wpadł w Gorzowie Wlk. Za złamanie przepisów dostał mandat 20 tys. zł

Funkcjonariusze z Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli na autostradzie A2 PPO Tarnawa kierowcę ciężarówki z Republiki Uzbekistanu. Długa lista naruszonych przepisów.

W czwartek podczas czynności kontrolnych inspektorzy ustalili, że przedsiębiorca z Republiki Uzbekistanu, który wracał do domu nową ciężarówką, postanowił dodatkowo zabrać ładunek w postaci dwóch samochodów marki Mercedes Benz Sprinter. Tym sposobem naruszył zapisy ustawy o transporcie drogowym wykonując międzynarodowy przewóz drogowy niezgodnie z przepisami umowy międzynarodowej lub warunkami określonymi w zezwoleniu.

Długa lista naruszonych przepisów 

Kierowca nie okazał zezwolenia na wykonywanie międzynarodowego transportu drogowego rzeczy, ciężarówka nie posiadała wykonanej kalibracji tachografu, a ponadto od trzech dni kontrolowany kierowca nie używał karty kierowcy (którą jednak przy sobie posiadał) oraz kilkukrotnie naruszył przepisy socjalne dotyczące wymaganych przerw i odpoczynków.

Kierowca oświadczył, że zakupionym zestawem pojazdów chciał przeprawić się promem z Holandii, jednak z uwagi na niekorzystne warunki na morzu i wstrzymanie przepraw promowych na okres 2-3 dni postanowił do Uzbekistanu pojechać drogą lądową.

Suma naruszeń ujawnionych podczas w/w kontroli drogowej wyniosła ponad 20 000 zł. Pojazd natomiast został usunięty na parking strzeżony.

Zobacz wideo
Więcej o: