Rabka-Zdrój. 82-latek potrącił na chodniku kobietę z dzieckiem. Zostali przygnieceni do ściany budynku

Dramatyczny wypadek w Rabce-Zdrój (województwo małopolskie). 83-letni kierowca z impetem wjechał na chodnik i potrącił 23-letnią kobietę i jej 5-letnie dziecko, które zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Krakowie.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w piątek 20 września w okolicy apteki przy centrum handlowym Gazda w Rabce-Zdrój - podaje "Gazeta Krakowska". W okolicach południa 82-letni kierowca suzuki z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i z dużą prędkością wjechał na chodnik, którym spacerowała 23-letnia kobieta z 5-letnim dzieckiem. Oboje zostali poszkodowani. 

Rabka-Zdrój. Matka z 5-letnim dzieckiem potrąceni na chodniku

Z ustaleń reportera RMF FM wynika, że mężczyzna wjechał w przechodniów przodem i przygniótł kobietę oraz dziecko do ściany jednego z budynków, na którym zakończył jazdę. Oficer prasowa nowotarskiej komendy policji przekazała, że 23-letnia kobieta doznała urazu nogi, a jej dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Nie wiadomo, w jakim dokładnie jest stanie. 

Przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane przez policjantów z Nowego Targu. 

Więcej o:
Komentarze (139)
Rabka-Zdrój. 82-latek potrącił na chodniku kobietę z dzieckiem. Zostali przygnieceni do ściany budynku
Zaloguj się
 • jeszw

  Oceniono 34 razy 28

  Łącząć dwie ścierające się tu opcje co do sprawców wypadków starszych i najmłodszych, powiem tak: Zbliżam się do 70. I, jestem - jak mi się wydaje - jeszcze dość sprawny ale moim zdaniem, dla dobra wszystkich, kierowcy 70+, powinni podlegać badaniom zawsze gdy spowodują wykroczenie za conajmniej 10 punktów. Młodsi (do 25 l.) powinni w takiej sytuacji przechodzić badanie psychologiczne.

 • lamerka

  Oceniono 35 razy 17

  Komentarze przewidywalne. Ale redakcjo, moze opublikuj statystyki ile wypadkow powoduja kierowcy po 65-70 roku zycia, a ile wypadkow powoduja kierowcy 18-25 letni?
  Oraz liczbe rannych i ofiar smiertelnych w tych wypadkach.
  Juz teraz stawiam dolary przeciw orzechom, ze porownanie bedzie miazdzace dal mlodych kierowcow.

 • samol

  Oceniono 19 razy 11

  Zastanawiają mnie tego typu newsy. No bo ile wypadków spowodowali dziś 20- 30- 40- latkowie? Ja rozumiem, że jest w interesie egzaminatorów i placówek zajmujących się badaniami kierowców (200 zł/szt.) żeby mieć jak najwięcej klientów, ale Gazeta nie powinna brać udziału w tym lobbingu. Od rzetelnego dziennikarstwa oczekiwałbym np. poszperania w statystykach i podania jak wygląda procentowo udział sprawców wypadków w poszczególnych grupach wiekowych.

 • mushkaplooyka

  Oceniono 17 razy 11

  Zapewne obowiązkowe badania ludzi starszych mają sens, ale gdy szalony dwudziestokilkulatek spowoduje śmiertelny wypadek, to jakoś nikt nie domaga się badań lekarskich.

 • surferkaj

  Oceniono 18 razy 6

  w pewnym wieku to powinni przechodzić często obowiązkowe badania lekarskie, to też jest tragedia i dla takiego starszego człowieka.

 • rek3493

  Oceniono 5 razy 5

  Beznadziejnie to jeżdżą nastolatkowie. 15 lutego na przejściu potrąciła mnie i połamała 18-latka.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 4 razy 4

  Dwie rzeczy należy zrobić: zakazać Polakom prowadzenia samochodu oraz zakazać mieć dzieci.

 • lusjola

  Oceniono 6 razy 4

  Te komentarze (-) są poniżej wszelkiego taktu czy ty jeden z drugim uważasz że nigdy nie będziesz stary ??? Hmm może masz rację bo będziesz ślepy (od patrzenia w telefon), głuchy od wycia w słuchawkach albo w lepiej wycia w samochodzie... Nooo a jak se kupisz BMW i siądziesz naćpany to nawet 30-tki możesz nie dożyć ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX