Kursant przyszedł na egzamin. Prawo jazdy stracił chwilę po tym, jak usiadł za kierownicą

46-letni mężczyzna z gminy Poniatowa starał się o prawo jazdy kategorii C. Zamiast jednak zdobyć nowe uprawnienia, stracił stare. Wszystko dlatego, że na egzamin przyszedł pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

Zgłoszenie o kursancie "na gazie" otrzymali policjanci z lubelskiej drogówki w czwartek przed godziną 14.00. O sytuacji poinformował egzaminator, który od 46-latka starającego się o prawo jazdy kategorii C, wykonującego czynności na placu manewrowym, wyczuł woń alkoholu. 

Mężczyzna tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa

Po wykonaniu badania trzeźwości okazało się, że mężczyzna mieszkający w gm. Poniatowa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że wypił tylko dwa piwa kilka godzin wcześniej - informuje w komunikacie Komenda Miejska Policji w Lublinie.

W tej sytuacji 46-latek nie tylko nie otrzymał nowych uprawnień, ale też odebrano mu te, które już posiadał. Co więcej, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o: