Dolny Śląsk. Zakopał ciało matki w ogródku, przez 5 lat pobierał za nią emeryturę. Jest areszt

Mieszkaniec Ciechanowa na Dolnym Śląsku w 2014 roku zakopał w przydomowym ogródku ciało swojej zmarłej matki. Później wyjechał z rodzinnej miejscowości, ale przez kolejne 5 lat pobierał należną jej emeryturę. W sumie miał wyłudzić w ten sposób około 45 tysięcy złotych. Usłyszał już zarzuty.
Zobacz wideo

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, przestępstwo wyszło na jaw dzięki zeznaniom świadka. Miał on zdradzić śledczym, że jeden z mieszkańców po śmierci swojej matki nadal pobierał należną jej emeryturę. Co więcej, jej zwłoki zakopał w ogródku i udawał, że starsza pani żyje. 

Zakopał ciało matki w ogródku 

Mężczyzna nie pochował matki, ale postanowił ukryć ciało. Zakopał je w ogródku na terenie posesji, którą oboje czasowo wynajmowali. Później wyjechał z Ciechanowa, ale nadal utrzymywał, że matka żyje i ma się dobrze. Przez kolejne pięć lat pobierał należną jej emeryturę. W sumie miał wyłudzić w ten sposób ponad 45 tysięcy złotych.

Śledczy informują, że mężczyzna przyznał się zarzucanych mu czynów i usłyszał już zarzuty znieważenia zwłok oraz wyłudzenia świadczenia. Prokurator miał również postawić mu zarzut nieudzielenia pomocy umierającej matce. Podejrzany utrzymywał, że zmarła ona z powodu choroby, ale potwierdzi to dopiero sekcja zwłok.

Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (122)
Dolny Śląsk. Zakopał ciało matki w ogródku, przez 5 lat pobierał za nią emeryturę. Jest areszt
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 40 razy 30

  znieważył zwłoki bo nie dał w łapę księzulkowi, poza tym nie nazywa sie Starak więc nie moze chowac na prywatnej posesji

 • rasta-mw

  Oceniono 38 razy 30

  "Znieważył" zwłoki? Ale jak? Samo pochowanie w ogródku, to jeszcze nie zniewaga, może jego mama chciała zostać pochowana na tej posesji? Oczywiście to nielegalne z uwagi na przepisy sanitarne.

 • wichura

  Oceniono 30 razy 26

  Po co areszt?
  Okoliczności są jasne, zwłoki (główny, jeśli nie jedyny istotny dowód w sprawie) zabezpieczone, gość się przyznał, kwota nie jakaś astronomiczna (by zacząć z nią "nowe życie", szczególnie, że pewnie wydawał ją na bieżąco)...
  Pomijając absurdalność zarzutu znieważenia zwłok.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 20 razy 20

  Przez 5 lat 45 tysięcy emerytury. To kropla tego co Morawiecki traci na swoje spędy wyborcze w ciągu godziny, zamiast pracować.

 • hbire

  Oceniono 20 razy 18

  cymbały, sledztwa im się zaczyna. A wystarczy policzyć i wyjdzie, że starsza pani zmarła z głodu mając aż 750 zł/miesiąc i dorosłego syna na utrzymaniu. Ile będzie nas podatników kosztować śledztwo, sądy i wieloletnia ciupa synka. ?!

 • manekin1

  Oceniono 22 razy 18

  Jemu się te pieniądze po prostu należały. Niech wpłaci 1 500 pln na Caritas i po sprawie. A w ogóle należy zmienić prawo aby wyraźnie zapisać, że nie wolno samodzielnie zrobić pogrzebu własnej matce, bo dziś przepisy tego nie regulują. Nie widzę problemu, podobnie jak 45% wyborców.

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 19 razy 17

  Makabryczna sprawa. 750 zeta miesięcznie. Horror.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 20 razy 16

  miała super emeryturę około 730 zł / m-c - oto polandia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX