Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy są dziś otwarte?

Czy w niedzielę 22 września będziemy mogli zrobić zakupy? Czy supermarkety i sklepy w galeriach handlowych będą dziś czynne? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

22 września nie jest niedzielą handlową. Wynika to z ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, która weszła w życie w ubiegłym roku. Mówi ona, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają tylko w ostatnią niedzielę każdego miesiąca (z wyjątkiem kwietnia i grudnia). Oznacza to, że najbliższa niedziela handlowa wypada 29 września, a więc dokładnie za tydzień. 

Niedziele handlowe 2019 i 2020. Jakie zmiany czekają nas w przyszłym roku?

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele została skonstruowana w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać nas do tego, że robienie zakupów w niedzielę jest bardzo utrudnione. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku już tylko raz. W 2020 roku niedziel handlowych będzie jeszcze mniej, bo zaledwie siedem w ciągu 12 miesięcy. Wypadną one w ostatnią niedzielę w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu, dwie niedziele przed Świętami Bożego Narodzenia i jedną niedzielę przed Wielkanocą.

Kalendarz niedziel handlowych na 2019 rokKalendarz niedziel handlowych na 2019 rok Fot. Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (19)
Niedziele handlowe - wrzesień 2019. Czy sklepy są dziś otwarte?
Zaloguj się
 • ian Kośki

  Oceniono 10 razy 8

  A ja mam pytanie??:, jestem absolwentem szkoły" ZSZ przyrody specjalizacja ściółka Leśna lecz po zwolnieniu pana szyszki również i nas zwolnili a chciałbym się przekwalifikować. Czy mam szansę dostać pracę wydziale informacji handlowa niehandlowa niedziela oraz gry liczbowe. Tekst znam na pamięć mogę być bardzo przydatny proszę pana UZ lub NPK o odpowiedź odpuszczę sobie staranie o pracę w SOP.

 • ian Kośki

  Oceniono 10 razy 6

  Obowiązek pielgrzymkowy!!. Zgadza się, Nawet gdy masz zwolnienie L4 wystarczy modlitwa w trakcie pielgrzymki i choroba mija. Sama bogata ofiara już na miejscu w Częstochowie" co łaska" nie musi być dużą kwotą lecz należy ustalić minimum tj. 50 PLN aby nie było kłótni że Kowalski dał więcej lub mniej a Malinowska swoją obrączkę.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 10 razy 6

  Konkretny autor artykułu( zapewne dyrektor departamentu informacji handlowa niehandlowa niedziela)UZ, i mój ulubiony owoc na zdjęciu z którego robię rozweselający płyn w butelce zwrotnej za 7.65 który będę mógł w handlową niedzielę za tydzień kupić wiadomo co.

 • lusjola

  Oceniono 11 razy 5

  Dzięki za podpowiedz, czekam na inf. kiedy wreszcie będą wszystkie niedziele handlowe i wróci normalność ... Pozdrawiam red. UZ !!!

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 7 razy 5

  Jako że w grudniu przypadają aż trzy niedziele handlowe moja propozycja jest krótka!!. My obywatele Jałek Górnych w ilości 72 osoby chcący zrobić przedświąteczne zakupy w galeriach handlowych w mieście żądamy aby wszyscy kupujący mieli obowiązek w tym dniu czyli niedziele ubrać stroje w kolorze barw narodowych tzn. Biało-czerwonych, oraz wszyscy ale to absolutnie wszyscy zimowe klapki Kubota.

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • Oceniono 9 razy 5

  Nareszcie mój ulubiony artykuł i zapewne nie tylko mój, widocznie śni się również mojej żonie bo uśmiecha się przez sen dzieci również przypuszczam ,że wszyscy sąsiedzi w moim bloku. Wiem, że nie wejdę obrotowymi drzwiami do mojej ulubionej galerii ale wiem też że za tydzień tak, gdzie natychmiast skieruje się do asy numer 6 w znajdującym się tam punkcie Biedronki ponieważ będzie tam na zmianie Cecylia G.( ta ruda za zbyt mocnym makijażem i dużą trójką).

 • plastikpiokio

  Oceniono 12 razy 4

  tak patrzę i czekam kiedy skonczycie to ogłupianie narodu ---macie tupet.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 2 razy 2

  Chcemy powrotu monarchii a UZ jednogłośnie ogłosić królem Polski, poprzez swój wkład w informowanie suwerena o handlowych niehandlowych niedzielach my prosty lud oczekujemy jedynie w prowadzenia wszystkich handlowych niedziel oraz 15% off w tym dniu od zakupionych towarów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX