Toruń: 4-latek, który wypadł z 11. piętra, jest w śpiączce. "Chłopczyk sam otworzył okno"

4-letni chłopiec w czwartek wypadł z okna na 11. piętrze wieżowca w Toruniu. Początkowe informacje na temat jego stanu były optymistyczne. Dziecko wymagało jednak operacji. Znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej.
Zobacz wideo

Toruńska policja w czwartek około godz. 17.00 otrzymała zgłoszenie o tym, że z okna na 11. piętrze w bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja wypadł 4-letni chłopiec. Upadł na trawnik, prawdopodobnie dzięki temu przeżył. Został odwieziony do szpitala.

Toruń. Chłopiec wypadł z okna. Jest w stanie śpiączki

Początkowo komunikaty o jego stanie płynące od funkcjonariuszy policji były bardzo optymistyczne. Zarówno komisarz Marta Nawrocka w rozmowie z Gazeta.pl, jak i mieszkańcy Torunia, mówili o "cudzie", jednak po przewiezieniu chłopca do szpitala przekaz został stonowany, zaś komisarz mówiła o tym, że lekarze mieli stwierdzić stan zagrożenia życia.

4-latek został poddany operacji. Znajduje się w stanie śpiączki farmakologicznej. Policja jest ostrożna w formułowaniu komunikatów dotyczących rokowań nt. jego stanu zdrowia.

"Chłopiec sam otworzył sobie okno"

- Znamy już więcej szczegółów całego zdarzenia - poinformował w rozmowie z Gazeta.pl oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu mł. asp. Wojciech Chrostowski. - Ze wstępnych ustaleń opartych na zeznaniach wynika, że chłopczyk podczas chwilowej nieobecności matki wszedł na krzesło i sam otworzył sobie okno, przez które wypadł. Prowadzimy postępowanie, na razie za wcześnie na stawianie zarzutów. Możemy jednak zapewnić, że matka chłopca w chwili zdarzenia była trzeźwa, ojciec przebywał w pracy. Rodzina nie jest znana policji, zaś sąsiedzi wyrażali się o niej pozytywnie. Nie mam dokładnych informacji o tym, jakich urazów dotyczyła operacja chłopca. Na razie to wiedza dostępna jedynie lekarzom przekazał policjant.

Więcej o:
Komentarze (61)
Toruń: 4-latek, który wypadł z 11. piętra, jest w śpiączce. "Chłopczyk sam otworzył okno"
Zaloguj się
 • kukimonster-online

  Oceniono 13 razy 11

  Po takich informacjach jak ta, niedlugo wymieniam klamki w oknach na takie z zamkiem na kluczyk. Mozna je kupic tam gdzie zwykle. Kosztuja niewiele wiecej, a mozna zablokowac taka klamke rowniez dla okna uchylonego, co wazne latem. Polecam wszystkim co maj male dziecko sie tym zainteresowac.

 • ahava

  Oceniono 14 razy 10

  Koowa mać, weźcie się idealnie wszyscy od nich! Mają rodzice i tak straszne przeżycia. Ludzie, przestańcie być baranami i traktować cudze nieszczęście jak łąkę do pasienia.

 • khaern

  Oceniono 8 razy 8

  Policja w ogóle nie powinna wyrokować o stanie zdrowia dziecka !
  Od tego są lekarze.

 • ceppisowski

  Oceniono 9 razy 7

  chłopaczku, trzymaj się

 • motyw4

  Oceniono 17 razy 7

  A podobno nic takiego nie powinno się zdarzyć, bo czuwa nad nami Król Polski Jezus Chrystus razem z Jego Matką Przenajświętszą Panienką Maryją Zawsze Dziewicą a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki. O bezpieczeństwo, cudowne życie i dobrobyt wszystkich mieszkańców Wielkiej Polski Katolickiej - bez względu na kolor skóry, wyznanie czy poglądy polityczne dba też Jego Wysokość Prezes Polski Jarosław Kaczyński Wielki, Którego Brat Zginął w Zamachu Smoleńskim a także jego lewa ręka Najwybitniejszy Spośród Wszystkich Prezydent Polski Andrzej Duda - Niech Będzie Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał!!!

 • mo.ye

  Oceniono 14 razy 4

  A czy policja bierze pod uwagę próbę samobójstwa? Przy jakim dolnym wieku dziecka rozpatruje się takie wątki? Wiem, że to kontrowersyjne, ale gdzieś ta dolna granica chyba jest. Może ktoś wie jaki najniższy wiek został stwierdzony u samobójcy? Dzieci różne rzeczy robią na złość rodzicom nie mając świadomość konsekwencji zdarzeń. Na zasadzie zrobię sobie krzywdę to mama będzie cały czas przy mnie.

 • maslanka_anna

  Oceniono 3 razy 3

  Z 11 pietra i dziecko jest żywe i nie jest kaleką to cholerne szczęście !

 • dante_waw

  Oceniono 4 razy 2

  Ojej skad tu tyle ludzi z "domknieciem poznawczym"... chyba juz czas zamknac forum

 • mjuhbun

  Oceniono 10 razy 2

  Czy okno było trzeźwe ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX