Toruń: 4-latek wypadł z 11. piętra. Przeżył. "Możemy mówić o cudzie"

Toruńska policja otrzymała zgłoszenie o tym, że z okna na 11 piętrze w bloku przy ul. Konstytucji 3 Maja wypadł 4-letni chłopiec. Upadł na trawnik, prawdopodobnie dzięki temu przeżył. Walczy o życie w szpitalu. Czeka go operacja. W chwili wypadku przebywał w mieszkaniu sam.
Zobacz wideo

W czwartek około godziny 17.00 z 11. piętra wieżowca na osiedlu Na Skarpie w Toruniu wypad 4-letni chłopiec. Został odwieziony do szpitala, gdzie walczy o życie. Prawdopodobnie ocaliło go to, że spadł na trawnik. Mieszkańcy osiedla, którzy byli świadkami wypadku, mówią o "cudzie". W podobnym tonie wypowiada się nawet komisarz Marta Nawrocka z zespołu komunikacji społecznej Komendy Miejskiej policji w Toruniu.

Chłopiec ma spore szanse na przeżycie

- Na chwilę obecną możemy mówić o cudzie - powiedziała w rozmowie z Gazeta.pl. - Nie chcę zapeszyć, ale wszystko wskazuje na to, że jego stan nie jest tak ciężki, jak wydawało się na początku. Chłopiec jest nieprzytomny, w tej chwili jest poddawany licznym badaniom i na pewno trafi na stół operacyjny, ale ma spore szanse na przeżycie - opisała.

Funkcjonariuszka przekazała, że sprawę bada prokurator. Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o możliwości postawienia zarzutów. Z pewnością jednak badany będzie wątek prawidłowego sprawowania opieki nad chłopcem, który w momencie zdarzenia przebywał sam w mieszkaniu. Jego matka twierdzi, że wyszła tylko na chwilę, aby wyrzucić śmieci.

Wiele niewiadomych, trwa postępowanie

Nie wiadomo dokładnie, czy 4-latek sam otworzył sobie okno, czy też w momencie wyjścia matki z domu pozostawało ono już otwarte. Komisarz Nawrocka nie potwierdziła informacji przekazanych przez lokalny portal, jakoby chłopiec nie doznał urazów czaszki, a miał przejść operację klatki piersiowej oraz nogi. 

Więcej o:
Komentarze (79)
Toruń: 4-latek wypadł z 11. piętra. Chłopiec przeżył
Zaloguj się
 • jerry61

  Oceniono 18 razy 16

  Cud kojarzy się z katolskim rzygiem. To nie żaden "cud", tylko szczęśliwy zbieg okoliczności, że malec nie spadł na beton. Trzymaj się, Batmanie:)))

 • shamanx

  Oceniono 25 razy 13

  To jakaś paranoja, żeby nie móc czterolatka zostawić na 5 min w domu i wyrzucić śmieci! Niedługo już niczego nie będzie wolno a alkomatem będą sprawdzać matki z dziećmi na chodnikach i w parkach. Kiedyś było więcej wolności osobistej i ludzie byli bardziej odpowiedzialni za siebie nawzajem. Np. wszyscy dorośli zwracali uwagę na wszystkie dzieci - teraz każdy boi się odezwać, bo będzie miał jeszcze kłopoty a poza tym "od tego jest policja itd..."

 • rosomak9

  Oceniono 15 razy 9

  Nie podają że matka była pijana.
  Kurczę, straszny niefart.
  Teraz służby się będą musiały zająć „sprawą” i ocenić zachowanie matki. Fakt wypicia drinka ułatwiałby im sprawę...a tak...

 • euphoria19

  Oceniono 18 razy 8

  I dlatego zawsze powtarzam - co ma być, to będzie. Pijany będzie chodził po lodzie i inc mu się nie stanie, a trzeźwy wypieprzy się na równym chodniku i połamie nogi.

 • christomoltisanti

  Oceniono 6 razy 4

  W Toroncie nie takie cuda widzieli ...

 • stach_79

  Oceniono 14 razy 4

  Cuda 500+ Morawieckiego...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX