Burze przechodzą nad Polską. Grzmi w wielu regionach, sypnęło gradem. Sprawdź, gdzie jest burza

Front burzowy przechodzi nad wieloma miastami w Polsce. Grzmi m.in. w Warszawie, Płocku, Grudziądzu i na Lubelszczyźnie. W niektórych miejscach deszczowi i grzmotom towarzyszą opady gradu.
Zobacz wideo

Front burzowy przechodzi nad Polską. W czwartek silnych wyładowań wraz z nagłymi ulewami można spodziewać się w wielu regionach kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego i lubelskiego. Burzy - choć mniej intensywnych - możemy się też jednak spodziewać w innych regionach kraju. 

Gdzie jest burza? Zagrzmi w wielu regionach Polski

Przed godziną 15 burza rozpoczęła się na Mazowszu. Grzmi między innymi w Warszawie, a także w Radomiu, Płocku, Mławie, Siedlcach, Legionowie i w Grudziądzu. W niektórych miejscach, m.in. w warszawskich Włochach i w Płocku, burzom towarzyszą opady gradu.

Gdzie jeszcze możemy spodziewać się burz? Z prognozy TVN Meteo wynika, że wyładowania mogą wystąpić w wielu regionach kraju - w Wielkopolsce, na Kujawach, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu (w okolicy Wysokiego Mazowieckiego) a także w województwie pomorskim (Starogard Gdański, Czarna Woda, Chojnice). Burzom mogą towarzyszyć silne podmuchy wiatru (do 90 kilometrów na godzinę). Zalecane jest zachowanie ostrożności, przeparkowanie samochodów spod drzew i śledzenie komunikatów pogodowych. 

Aktualną sytuację pogodową można śledzić na poniższej mapie.

Więcej o: