Pleszew. Obława za złodziejami. Ścigają ich policjanci, psy tropiące i śmigłowiec

W Pleszewie w województwie wielkopolskim od kilku godzin trwa pościg za czterema mężczyznami, którzy nad ranem napadli na stację paliw. Napastnicy sterroryzowali sprzedawcę i ukradli papierosy.

Jak podaje portal faktykaliskie.pl do zdarzenia doszło w czwartek 19 września około godziny 4 rano. Czterech sprawców miało sterroryzować sprzedawcę stacji benzynowej w okolicach Pleszewa i ukraść papierosy. Następnie odjechali samochodem o numerach rejestracyjnych zaczynających się na DKA.

Pleszew. Stu policjantów, psy tropiące i śmigłowiec poszukują złodziei ze stacji paliw

Mężczyźni prawdopodobnie zorientowali się o tym, że są poszukiwani przez policję, ponieważ porzucili auto w Topoli Wielkiej i dalej uciekli pieszo. Od kilku godzin w regionie tej miejscowości trwa policyjna obława, w której udział bierze blisko stu policjantów, psy tropiące i policyjny śmigłowiec. Funkcjonariusze sprawdzają teren oraz kontrolują przejeżdżające samochody.

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie asp. Monika Kolaska poinformowała, że policjanci szukają czterech wysportowanych mężczyzn, ubranych na sportowo. Ich wzrost szacowany jest na około 180 centymetrów. Osoby, które widziały mężczyzn pasujących do rysopisu w okolicach Pleszewa lub Topoli Wielkiej proszone są o kontakt pod numerem telefonu 112 lub 62 73 77 211.

Zobacz też wideo: Mężczyzna napadł swoją eks. W jej obronie stanął przechodzień... z kulą

Zobacz wideo
Więcej o: