Piekary Śląskie. Policja prosi o pomoc. Od trzech miesięcy nie mogą ustalić tożsamości topielca

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich udostępniła zdjęcia, które mogą być pomocne w identyfikacji topielca odnalezionego w czerwcu tego roku. Funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji, które mogą pomóc ustalić tożsamość mężczyzny.

W czerwcu mieszkaniec Piekar Śląskich powiadomił funkcjonariuszy o zwłokach znajdujących się w rzece Brynica. Topielec nie miał przy sobie żadnych rzeczy, które pomogłyby w jego identyfikacji. W kieszeni miał jedynie ładowarkę, a na ręku plastikowy zegarek. Najprawdopodobniej odnaleziony został po jakimś czasie, ponieważ bez badań DNA nie można było ustalić płci.

Piekary Śląskie. Policja publikuje zdjęcia i prosi o pomoc w identyfikacji zmarłego mężczyzny

Znaleziony 11 czerwca 2019 roku topielec nie miał przy sobie dokumentów ani telefonu, które pomogłyby w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Policja do tej pory udostępniła informacje na temat znaków szczególnych oraz przedmiotów znalezionych przy ciele. Niestety po trzech miesiącach denata nie udało się zidentyfikować.

Z tego powodu komenda w Piekarach Śląskich zdecydowała się opublikować zdjęcia, które mogą pomóc w identyfikacji zmarłego. Na zdjęciach policji widać czarne buty sportowe, markę jeansowych spodni, koszulkę z reklamą browaru, ładowarkę do telefonu oraz plastikowy zegarek. Na jednym ze zdjęć widać także tatuaż, który zmarły miał na prawym ramieniu. Przedstawia on różaniec z krzyżem.

Jak podaje TVN24 sekcja zwłok nie wykazała śladów obrażeń zewnętrznych i kośćca. Zmarły miał około 170 centymetrów wzrostu, ważył 70 kilogramów i najprawdopodobniej miał około 50 lat. Śledztwo prowadzone jest także pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, chociaż dotychczas policja nie znalazła dowodów na działanie osób trzecich.

Osoby, które rozpoznają przedmioty lub tatuaż proszone są o zgłaszanie się osobiście na Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich. Funkcjonariusze przyjmują także zgłoszenia telefoniczne pod numerem 32 39 36 200.

Zobacz też wideo: Włamał się do samochodu. Nagrała go kamera zamontowana w aucie

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (15)
Piekary Śląskie. Policja prosi o pomoc. Od trzech miesięcy nie mogą ustalić tożsamości topielca
Zaloguj się
 • pyzz

  Oceniono 20 razy 18

  Jasne, że nie mogą. Tożsamości Frogusia też nie mogli ustalić, zrobili to za nich użytkownicy Wykopu. W 24 godziny.
  Jedyne co potrafią ustalić sprawnie i bezbłędnie to tożsamości wszystkich świadków, którzy nagrywają przestępstwa samych policjantów.

 • fu37

  Oceniono 22 razy 14

  Policja jak zawsze ma problem i prosi obywateli.

  Tych samych obywateli potem bije, szarpie i prześladuje, gdy ci wyjdą na ulicę i chcą zamanifestować swoje prawa.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 15 razy 11

  Obuwie nie ma trzech pasków więc to nie czyli żaden ze wspólników Brudzińskiego sprzed lat który to uciekał z pociągu wskakując do jeziora

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 5

  Jojo wybierał lepsze buty.

 • cim_cum

  Oceniono 7 razy 3

  A ta ładowarka to ten kabelek miała tak ładnie zwinięty zaraz po odnalezieniu czy zrobiono to później? W jakim stanie było uzębienie denata? A ten tatuaż...? Rozmiar butów? Grubość nadgarstka? Itd.itp.

 • joasia.skora

  Oceniono 7 razy 3

  Hmm. Z tekstu wynika, że nie mogli określić płci zegarka. Gdzie jesteś, poprawna polszczyzno?

 • janbar22

  Oceniono 1 raz 1

  Niski, szczupły, nie za bogato wyposażony, nikt się po niego nie zgłasza.... Ukraina-tam bym szukał tropów. Ale to raczej marne szanse.

 • wichura

  Oceniono 11 razy 1

  Biednie. Bezdomny albo Ukrainiec?

 • dra-h

  Oceniono 4 razy 0

  Nie mogą ustalić tożsamości? Ależ mogą! Tylko albo im się nie chce, albo zwyczajnie nie potrafią. Takich mamy w Polsce policjantów - leniwych i słabo (o ile w ogóle) wyszkolonych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX