Piekary Śląskie. Policja prosi o pomoc. Od trzech miesięcy nie mogą ustalić tożsamości topielca

Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich udostępniła zdjęcia, które mogą być pomocne w identyfikacji topielca odnalezionego w czerwcu tego roku. Funkcjonariusze apelują o przekazywanie informacji, które mogą pomóc ustalić tożsamość mężczyzny.

W czerwcu mieszkaniec Piekar Śląskich powiadomił funkcjonariuszy o zwłokach znajdujących się w rzece Brynica. Topielec nie miał przy sobie żadnych rzeczy, które pomogłyby w jego identyfikacji. W kieszeni miał jedynie ładowarkę, a na ręku plastikowy zegarek. Najprawdopodobniej odnaleziony został po jakimś czasie, ponieważ bez badań DNA nie można było ustalić płci.

Piekary Śląskie. Policja publikuje zdjęcia i prosi o pomoc w identyfikacji zmarłego mężczyzny

Znaleziony 11 czerwca 2019 roku topielec nie miał przy sobie dokumentów ani telefonu, które pomogłyby w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Policja do tej pory udostępniła informacje na temat znaków szczególnych oraz przedmiotów znalezionych przy ciele. Niestety po trzech miesiącach denata nie udało się zidentyfikować.

Z tego powodu komenda w Piekarach Śląskich zdecydowała się opublikować zdjęcia, które mogą pomóc w identyfikacji zmarłego. Na zdjęciach policji widać czarne buty sportowe, markę jeansowych spodni, koszulkę z reklamą browaru, ładowarkę do telefonu oraz plastikowy zegarek. Na jednym ze zdjęć widać także tatuaż, który zmarły miał na prawym ramieniu. Przedstawia on różaniec z krzyżem.

Jak podaje TVN24 sekcja zwłok nie wykazała śladów obrażeń zewnętrznych i kośćca. Zmarły miał około 170 centymetrów wzrostu, ważył 70 kilogramów i najprawdopodobniej miał około 50 lat. Śledztwo prowadzone jest także pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci, chociaż dotychczas policja nie znalazła dowodów na działanie osób trzecich.

Osoby, które rozpoznają przedmioty lub tatuaż proszone są o zgłaszanie się osobiście na Komendę Miejską Policji w Piekarach Śląskich. Funkcjonariusze przyjmują także zgłoszenia telefoniczne pod numerem 32 39 36 200.

Zobacz też wideo: Włamał się do samochodu. Nagrała go kamera zamontowana w aucie

Zobacz wideo
Więcej o: