Zwodził zakochane kobiety i wyłudził około 10 mln zł. Amant z Dolnego Śląska z zarzutami

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do sądu wniosek o aresztowanie Tomasza K. Mężczyzna od 2005 wyłudzał kredyty, oszukiwał skarbówkę, posługiwał się fałszywymi dokumentami, a także naraził na olbrzymie straty finansowe trzy kobiety, z którymi spotykał się w tym samym czasie. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz wideo

40-letni Tomasz K. w okresie od 2006 do 2016 spotykał się jednocześnie z czterema kobietami. Żadna z nich nie wiedziała o istnieniu pozostałych. Tomasz K. każdą z nich zapewniał o bezwarunkowej miłości i oddaniu, obiecywał im małżeństwo. Trzy kobiety z czterech zapłaciły jednak za ten romans bardzo wysoką cenę. 

Amant z Dolnego Śląska  i kosztowna miłość

Pierwsza z oszukanych kobiet pożyczyła Tomaszowi K. 70 tysięcy złotych, a także przekazała mu biżuterię wartą 10 tysięcy złotych. Prócz tego udzieliła mu pełnomocnictwa do zarządzania nieruchomością wartą 400 tys. zł. Tomasz K. zaciągnął kredyt w zastaw domu należącego do kobiety, ale go nie spłacił.

Druga oszukana konkubina również zabezpieczała kredyty zaciągane przez Tomasza K. Straciła mieszkanie warte ponad 200 tys., musiała zgłosić upadłość konsumencką.

Trzecia z kobiet straciła najwięcej: pożyczyła konkubentowi łącznie przeszło 250 tysięcy złotych, ale też zgodziła się zaciągnąć pożyczkę pod zastaw domu o wartości przeszło miliona złotych.

Kredyty na ok. 40 milionów złotych

Tomasz K. nie tylko oszukiwał zakochane w nim kobiety, ale również partnerów biznesowych, Urząd Skarbowy i inne instytucje. Od 2005 do 2008 roku wyłudził kredyty opiewające na łączną kwotę około 40 milionów złotych. Był kilkukrotnie karany przez sąd.

Posługiwał się fałszywymi dokumentami, popełniał przestępstwa podatkowe, zawierał z "partnerami handlowymi" umowy pożyczek, których następnie nie spłacał w ogóle lub spłacał częściowo. W ten sposób wyłudził łącznie około 830 tysięcy złotych.

"Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego skuteczny wniosek o aresztowanie podejrzanego na okres dwóch miesięcy od dnia zatrzymania" - czytamy na stronie internetowej PO w Jeleniej Górze.

Tomasz K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Więcej o:
Komentarze (52)
Dolny Śląsk: oszust wyłudził około 10 mln zł od zakochanych kobiet i partnerów biznesowych
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 22 razy 16

  Nie rozumiem dlaczego, z takimi "talentami", nie został jeszcze kandydatem z listy PiS w Jeleniej Górze?!

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 20 razy 16

  Tulipan. Polecam ten stary film. Nic nowego poza tym samym schematem.

 • the-only.charybdis

  Oceniono 14 razy 14

  Na cztery kobiety tylko jedna nie dała się oszukać?
  Kiepsko ta statystyka wygląda.

 • wichura

  Oceniono 17 razy 13

  "Trzy kobiety z czterech zapłaciły jednak za ten romans bardzo wysoką cenę."
  Czyli ta czwarta to prawdziwa miłość? ;)

 • cleryka

  Oceniono 17 razy 9

  "A ch te baby,ach te baby chciałbym ich garściami jeść.." tak śpiewał Zaucha,ale nabardziej jeśc ich kasę. Głupota babska w pogoni za k...em nie ma granic w kosztach.Nie żal mi ich.

 • acide94

  Oceniono 7 razy 7

  Stasiu Pięta?

 • patryk0146

  Oceniono 11 razy 7

  debili nie sieją, sami się rodzą. O ile jestem w stanie usprawiedliwić staruszków dających się nabrać, to ludzie w kwiecie wieku powinni się wstydzić i nawet tego nie zgłaszać.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 4 razy 4

  Winna ta cholerna monogamia. Kobieta ile jajeczek produkuje RAZ NA MIESIĄC?
  A facet ile plemników codziennie? I gdzie to wstystko idzie?
  Podobne zjawisko do celibatu i też nie pracuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX