Toruń. Profesor UMK nazwał osoby LGBT "gwałcicielami" i został zawieszony. Teraz uczelnia zmienia zdanie

Po ukazaniu się w tygodniku "Sieci" kontrowersyjnego felietonu, w którym prof. Nalaskowski nazwał osoby LGBT "gwałcicielami" i "zniewieściałymi gogusiami", rektor UMK w Toruniu podjął decyzję o zawieszeniu wykładowcy w obowiązkach akademickich na 3 miesiące. Jednak niespodziewanie zmienił zdanie. Znamy stanowisko uczelni.
Zobacz wideo

W środę 18 września zawieszony w obowiązkach profesor spotkał się z rektorem uczelni prof. Andrzejem Tretynem. Wcześniej złożył odwołanie od decyzji o zawieszeniu - podczas spotkania podtrzymał swoje stanowisko.

Uczelnia postanowiła dać szansę prof. Nalaskowskiemu

"Rektor podjął decyzję o uwzględnieniu odwołania, jednocześnie polecając prof. Nalaskowskiemu większą roztropność w formułowaniu swoich tekstów publicystycznych. Postępowanie wyjaśniające w sprawie będzie kontynuowane" - możemy przeczytać na stronie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Jak przebiegało spotkanie z rektorem? - Rozmowa koncentrowała się na kwestiach dotyczących dobra Uniwersytetu i jego pracowników. Prof. dr hab. Aleksander Nalaskowski wyraził poparcie dla odwołania, złożonego przez swojego pełnomocnika, od decyzji z dnia 11 września 2019 roku o zawieszeniu w obowiązkach nauczyciela akademickiego na trzy miesiące - głosi komunikat uczelni.

Nalaskowski o "zniewieściałych gogusiach"

Podpisy pod petycją o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego zbierała organizacja pozarządowa Akcja Demokracja. W petycji wskazywano, że profesor złamał zasady etyki pracowników UMK ("Przeciwstawianie się (...) dyskryminacji osób i grup ze względu na rasę, płeć czy orientację seksualną...") oraz statut uczelni, mówiący między innymi o wychowaniu studentów w duchu odpowiedzialności za przestrzeganie praw człowieka.

Poszło o felieton dla tygodnika "Sieci" z 28 sierpnia 2019 r., w którym prof. Nalaskowski wielokrotnie nazywał uczestników Marszu Równości "gwałcicielami" oraz:

(...) zniewieściałymi gogusiami, wesołkami na utrzymaniu mamusi, facecikami, chcącymi się wiecznie bawić, obleśnymi, grubymi, wytatuowanymi babami, które ostentacyjnie się całują jak na wyuzdanych filmach i osobnikami, którym trudno przypisać jakąś płeć.

Nalaskowski nie tylko opublikował obraźliwy felieton, ale też chwalił się nim na łamach "Nowości Dziennika Toruńskiego". Stwierdził, że nie widzi podstaw do tego, by uczelnia mogła go ukarać, i że ma dość stwierdzeń, iż "używanie takiego języka nie przystoi profesorowi".

Więcej o:
Komentarze (282)
Profesor UMK w Toruniu Aleksander Nalaskowski nazwał osoby LGBT "gwałcicielami" i został zawieszony. Teraz uczelnia zmienia zdanie
Zaloguj się
 • pawello-wawa

  Oceniono 96 razy 64

  A może tak studenci przestali przychodzić na zajęcia tego dzbana? Można wybrać kogoś innego.
  Naprawdę myślicie, że takie indywiduum Was czegoś nauczy?
  Do dzieła. To jest Wasz czas. Wasza przyszłość.

 • polakadam

  Oceniono 78 razy 48

  Następnym razem proponuję panu profesorowi wypowiedzieć się na temat gejów księży.
  Homoseksualizm to nie jest coś, co „czasem” się zdarza w kk, księża geje to nie są zbłąkane owieczki, odosobnione „wypadki przy pracy” wielkiej instytucji. Na homoseksualistach Kościół katolicki stoi. Im wyżej w hierarchii, tym jest ich więcej, a na szczytach Watykanu to już około 75%. Spośród 12 bliskich współpracowników Jana Pawła II, aż 8 było gejami – twierdzi. Papież Franciszek jest w Watykanie w mniejszości. Trudno mu okiełznać walczące ze sobą frakcje mniej lub bardziej konserwatywnych homoseksualistów-homofobów. Bo następna teza brzmi: im bardziej homofobiczny duchowny, tym większe prawdopodobieństwo, że jest homoseksualistą. Martel sypie przykładami i wyjaśnia, jak działa system niewyobrażalnej hipokryzji i kłamstw. Wstrząsające wrażenie robi np. reportaż z rzymskiego dworca centralnego. Wśród eskortów, z którymi autor rozmawia, większość to młodzi emigranci. Najczęściej heteroseksualni. Najczęściej muzułmanie. Sprzedają swe usługi katolickim księżom kryptogejom - to ponoć najlepsi klienci. Wokół dworca naliczył Martel ponad 100 hotelików z pokojami na godziny.

 • 270203mk

  Oceniono 62 razy 42

  Jesteśmy w czarnej dupie. Rektor przestraszył się odcięcia UMK od koryta. Chamstwo górą. Nie ma ratunku dla tego narodu. Elity akademickie ustępują pola chamom.

 • biesczad1

  Oceniono 52 razy 28

  Mam nadzieję, że studentom, którzy zbojkotują wykłady/zajęcia menela noszącego pseudonim "Profesor", też z głowy włos nie spadnie?...

 • jurek4491

  Oceniono 46 razy 24

  Zmienił bo cały PiS i tak zwani niepokorni rzucili się na niego jak sfora dzikiej zwierzyny i zaczęli szczekać , ujadać i kąsać .

 • jab-77

  Oceniono 42 razy 22

  Gwałciciel i zniewieściały goguś jak ulał pasuje do statystycznego księdza.

 • cezar85

  Oceniono 31 razy 21

  ciekawe czy pan profesor zgadza się, że białe jest białe, czy ma własne zdanie na ten temat?

 • wojtant

  Oceniono 22 razy 18

  Jak to: "Rektor niespodziewanie zmienił zdanie"? Właśnie tego należało się spodziewać. Jak dla mnie Zero zaskoczenia!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX