Pogoda na dziś - czwartek 19 września. Spore zachmurzenia i deszcz w niemal całej Polsce

Pogoda na dziś - czwartek 19 września. Meteorolodzy zapowiadają na dziś kontynuację wietrznej i deszczowej pogody. Na ocieplenie i większe rozpogodzenia musimy poczekać co najmniej do soboty.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują na dziś niższe temperatury niż miało to miejsce poprzedniego dnia. W całej Polsce będzie maksymalnie 13-16 stopni.

Temperatura. W nocy temperatura spadnie do 3-9 stopni

Dziś najniższa temperatura, 13 stopni, zapowiadana jest w województwie warmińsko-mazurskim, podlaskim, świętokrzyskim, łódzkim, małopolskim i podkarpackim. Niewiele cieplej, 14 stopni, zapowiadanych jest w Lublinie, Gdańsku i Opolu. Z kolei w województwie zachodniopomorskim, wielkopolskim i lubuskim będzie najcieplej - tam termometry pokażą około 16 stopni. W pozostałych miejscowościach: Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, prognozowanych jest 15 stopni. W nocy temperatura spadnie do 3 stopni na wschodzie oraz 9 stopni na zachodzie i północy kraju.

Pogoda na dziś - czwartek 19 września.Pogoda na dziś - czwartek 19 września. fot. gazeta.pl

Opady. Dziś w pierwszej części dnia zachmurzenie duże i umiarkowane w całym kraju

Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie duże i umiarkowane w całej Polsce w pierwszej części dnia. Po południu większe rozpogodzenia przewidywane są na wschodzie i południu kraju. Dodatkowo deszcz może padać w województwach zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Najwięcej opadów pojawi się w Polsce miedzy godzinami 13:00 a 17:00. W centrum i na wschodzie możliwe także burze. W Karpatach przelotne opady deszczu ze śniegiem. Wiatr umiarkowany, w niektórych regionach dość porywisty.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: