Radomsko: Kolizja na DK1. Zderzyły się cztery ciężarówki. Zablokowana droga w kierunku Katowic

Droga krajowa nr 1 w stronę Katowic została zablokowana w wyniku kolizji czterech samochodów ciężarowych. Do zdarzenia doszło w miejscu, gdzie prowadzona jest budowa autostrady A1.
Zobacz wideo

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, cztery ciężarówki zderzyły się na wysokości miejscowości Radomsko na 439 kilometrze drogi krajowej nr 1. Do kolizji doszło przed godziną 5 rano. W związku ze zdarzeniem zablokowano dwa pasy w kierunku Katowic. Portal epiotrkow.pl podaje, że ruch w kierunku Gdańska odbywa się bez utrudnień. Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną kolizji. Policja ustala przebieg wydarzeń.

Wypadek na DK1 w Radomsku. Liczne utrudnienia w ruchu drogowym

W pobliżu miejsca kolizji na DK1 tworzy się olbrzymi korek. Sytuacji na drodze nie ułatwia prowadzona w tym miejscu budowa autostrady A1, w związku z którą ruch odbywa się po jezdni zachodniej w układzie 2+1 (2 pasy w kierunku Katowic, 1 pas w kierunku Gdańska). W miejscu tym obowiązuje także ograniczenie prędkości do 60 km/h. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Radomsko: Kolizja na DK1. Zderzyły się cztery ciężarówki. Zablokowana droga w kierunku Katowic
Zaloguj się
 • gonzoe

  Oceniono 8 razy 8

  NIe wiadomo co było przyczyną wypadku? W przypadku samochodów policja zawsze pisze "nadmierna prędkość", chyba że to samochód policyjny, to nie mogą znaleźć przyczyny. Nigdy za to przyczyną wypadku według policji nie jest niezachowanie bezpiecznego odstępu, policja twierdzi że to nawet nie jest wykroczenie i odmawia ścigania idiotów jadących na zderzaku.

 • sztucznypolak

  Oceniono 5 razy 5

  Kiedys jechalem w nocy przez Niemcy. Po weekendowej przerwie ruszyly ciezarowki. Jechaly w odstepach 2 metrowych!
  Na 200 km minalem 2 wypadki ciezarowek (najechanie).

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Za blisko było? Niemożliwe. Czasem myślę, że wygodniej by im było połączyć te auta twardym holem, umówić się kto to wszystko ciągnie, zrobić zrzutę na paliwo i luz.

 • zigzaur

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiadomo, co było przyczyną? Moim zdaniem odstęp i prędkość.

  Kurs na prawo jazdy C+E trwa za krótko a egzamin jest za łatwy. Powinien kosztować tyle co nowy "tir", trwać pół roku i być ważny przez rok. Po roku od nowa badania lekarskie i kurs.

 • atezagbis

  0

  Jechałem tędy. Organizacja ruchu (2+1) jest koszmarna. Szerokość pasa jest mniejsza od szerokości TIRA. Ograniczenie do 60 km/h, a wszyscy wymuszają jazdę do 90 km/h. Najgorsze jest jak wyprzedza auto. Wrażenie, że wjedzie Ci do tyłu.... A przyczyna wypadku taka jak zwykle: Jechało się 90 km/h i ktoś nagle zahamował....

 • kamillwawa

  0

  Ciekawe jaki film oglądał sprawca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX