Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Synoptycy mają dla nas dobre wieści. W niedzielę nawet 23 stopnie

Pogoda. Silny wiatr, intensywne opady deszczu, a nawet śnieg - to wszystko już wkrótce odejdzie w zapomnienie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że jeszcze w tym tygodniu w Polsce znów będzie ciepło i słonecznie. Kiedy?

W ciągu kilku kolejnych dni pogoda wciąż będzie pozostawiać sporo do życzenia. Meteorolodzy prognozują, że dziś padać będzie w przeważającej części kraju, a temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 8 do 16 stopni. Mowa jednak o temperaturze, którą wskażą termometry. Ta odczuwalna, ze względu na wiatr i wilgotność powietrza, spadła dziś o poranku do zera. Podobne warunki pogodowe będziemy obserwować w czwartek i piątek. Niebo nadal będzie zasnute chmurami, w wielu miejscowościach będzie padał deszcz, a temperatura nie przekroczy 17 stopni.

Prognoza pogody. Przed nami kolejne ocieplenie. W niedzielę nawet 23 stopnie

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl dowiadujemy się, że warunki atmosferyczne poprawią się już w najbliższą sobotę. Synoptycy prognozują, że tego dnia będzie słonecznie i nie powinniśmy spodziewać się opadów. Nastąpi także wzrost temperatury - w pierwszy dzień weekendu najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie odnotujemy 14 stopni, z kolei najcieplej w okolicach Szczecina, gdzie termometry wskażą 21 stopni.

Najsłoneczniejszym dniem tego tygodnia będzie niedziela. W miejscowościach podgórskich, takich jak Zakopane, na termometrach zobaczymy 18 stopni, a na Pomorzu Zachodnim nawet 23 stopnie. Meteorolodzy prognozują niskie i umiarkowane zachmurzenie, któremu towarzyszyć będzie lekki wiatr osiągający prędkość do 20 km/h.

Równie ładny będzie pierwszy dzień jesieni, czyli poniedziałek 23 września. Tego dnia najwięcej słońca zobaczymy na południowym wschodzie kraju, a najwięcej chmur na jego północy. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 20 do 22 stopni, a przelotne opady deszczu odnotujemy jedynie w okolicach Szczecina.

Więcej o:
Komentarze (30)
Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Synoptycy mają dla nas dobre wieści. W niedzielę nawet 23 stopnie
Zaloguj się
 • 1944kumaty

  Oceniono 32 razy 16

  Zmeczeni czym? Jeszcze dwa tygodnie temu przez ponad 7 dni bylo 35 stopni w cieniu i nie dalo sie zyc. W okresie czerwiec-sierpien prawie nie padal deszcz, wasze piatki o klimacie ostrzegaly o wysychajacym kraju, a teraz raptem kilka dni popadalo i bylo mniej slonca, a wy na glowna wrzucacie pragnienie powrotu lata? Tego suchego i goracego lata, ktore jest efektem ocieplenia klimatu? Zdecydujcie sie, w ktora strone idziecie!

 • tata_japoxa

  Oceniono 7 razy 3

  Prawdziwe upały!

 • zelek2323

  Oceniono 2 razy 0

  Niespodzianka? Świetna wiadomości? No jak to to fala ciepła jest dobra w tym okresie przecież to oznacza ze się lodowce szybciej roztopią.. Trochę sarkastycznie, ale wasze teksty nie trzymają się kupy....

 • marianna1960

  Oceniono 10 razy 0

  Teraz jest super precz z upałem i gorącem latem.

 • premier_scretyna

  Oceniono 3 razy -1

  Ale czy ta niedziela będzie handlowa?

 • xsawer

  Oceniono 3 razy -1

  "Synoptycy mają dla nas dobre wieści. "
  -Jakby co to prokurator już wystawił nakaz aresztowania.

 • spark5719

  Oceniono 3 razy -1

  "Najsłoneczniejszy" LOL.
  UZ najwyraźniej wagarował na lekcjach języka polskiego i przegapił stopniowanie przymiotników.

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 2 razy -2

  a jeszcze tak niedawno wszyscy - według gazety - byli zmęczeni słońcem i upałem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX