Pogoda. Kiedy będzie ciepło? Synoptycy mają dla nas dobre wieści. W niedzielę nawet 23 stopnie

Pogoda. Silny wiatr, intensywne opady deszczu, a nawet śnieg - to wszystko już wkrótce odejdzie w zapomnienie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że jeszcze w tym tygodniu w Polsce znów będzie ciepło i słonecznie. Kiedy?
Zobacz wideo

W ciągu kilku kolejnych dni pogoda wciąż będzie pozostawiać sporo do życzenia. Meteorolodzy prognozują, że dziś padać będzie w przeważającej części kraju, a temperatura maksymalna w ciągu dnia będzie wahać się od 8 do 16 stopni. Mowa jednak o temperaturze, którą wskażą termometry. Ta odczuwalna, ze względu na wiatr i wilgotność powietrza, spadła dziś o poranku do zera. Podobne warunki pogodowe będziemy obserwować w czwartek i piątek. Niebo nadal będzie zasnute chmurami, w wielu miejscowościach będzie padał deszcz, a temperatura nie przekroczy 17 stopni.

Prognoza pogody. Przed nami kolejne ocieplenie. W niedzielę nawet 23 stopnie

Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl dowiadujemy się, że warunki atmosferyczne poprawią się już w najbliższą sobotę. Synoptycy prognozują, że tego dnia będzie słonecznie i nie powinniśmy spodziewać się opadów. Nastąpi także wzrost temperatury - w pierwszy dzień weekendu najchłodniej będzie na Podlasiu, gdzie odnotujemy 14 stopni, z kolei najcieplej w okolicach Szczecina, gdzie termometry wskażą 21 stopni.

Najsłoneczniejszym dniem tego tygodnia będzie niedziela. W miejscowościach podgórskich, takich jak Zakopane, na termometrach zobaczymy 18 stopni, a na Pomorzu Zachodnim nawet 23 stopnie. Meteorolodzy prognozują niskie i umiarkowane zachmurzenie, któremu towarzyszyć będzie lekki wiatr osiągający prędkość do 20 km/h.

Równie ładny będzie pierwszy dzień jesieni, czyli poniedziałek 23 września. Tego dnia najwięcej słońca zobaczymy na południowym wschodzie kraju, a najwięcej chmur na jego północy. Temperatura maksymalna będzie wahać się od 20 do 22 stopni, a przelotne opady deszczu odnotujemy jedynie w okolicach Szczecina.

Więcej o: