Strażacy zabezpieczają uszkodzone budynki, wypompowują wodę z zalanych piwnic i usuwają połamane drzewa, które zalegają na drogach i liniach kolejowych, powodując liczne utrudnienia w ruchu. Najwięcej zniszczeń oraz interwencji straży pożarnej odnotowano w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim oraz śląskim. Wiadomo, że w wyniku wichury ranne zostały dwie osoby, w tym jeden strażak.
Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz informował wczoraj wieczorem, że ze względu na awarie energetyczne 2,6 tys. odbiorców pozostawało bez prądu. Karkonoski Park Narodowy podawał z kolei, że na Śnieżce wiał wiatr o prędkości 90 km/h, a temperatura odczuwalna spadła do prawie -20 stopni Celsjusza, apelując przy tym o rozwagę podczas planowania wycieczek.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że silny wiatr będzie wiał również dzisiaj. Wydano ostrzeżenia I stopnia dla województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, mazowieckiego oraz części województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Na południu Śląska, Małopolski i Podkarpacia obowiązują z kolei ostrzeżenia II stopnia. Tam wiatr może osiągnąć prędkość do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wystąpią w górach. Jak informuje IMGW, wiatr spowoduje także spadek temperatury odczuwalnej. O poranku była ona bliska zera.