Świętochłowice. Poważny wypadek z udziałem radiowozu. "Jechał na sygnale do pilnej interwencji"

Na skrzyżowaniu ulic Korfantego i Powstańców Śląskich w Świętochłowicach doszło do poważnego wypadku. Radiowóz, który jechał na sygnale do pilnej interwencji, zderzył się z innym autem i następnie wjechał w drzewo. Jeden z policjantów został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.
Zobacz wideo

Gdy w sobotę około godziny 16:30 oznakowany radiowóz zbliżał się do skrzyżowania ulic Korfantego i Powstańców, na drodze pojawił się czerwony opel.

Gdy opel zbliżał się do skrzyżowania z Powstańców, na wysokości zatoczki z przejściem dla pieszych, radiowóz wyprzedzał go lewym pasem. To mało ruchliwa droga, więc policjanci pewnie uznali, że jest bezpiecznie

- relacjonował świadek w rozmowie z dziennikarzem TVN24

 

Kierowca opla postanowił jednak nagle skręcić w lewo. W trakcie wykonywania manewru doszło do kolizji.

Radiowóz przeleciał przez skrzyżowanie po przekątnej na przeciwległą stronę ulicy i uderzył w drzewo – przekazuje świadek wypadku. - To było niefortunne, dziwne zdarzenie - dodał.

W wypadku ucierpiało dwóch funkcjonariuszy. Jeden z ich wyszedł z auta o własnych siłach. Drugi, ciężko ranny, został wyciągnięty z pojazdu przez strażaków i następnie przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W drugim samochodzie, który brał udział w kolizji, nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawa została objęta śledztwem prokuratorskim. Wiadomo, że jeden z policjantów przeszedł badania lekarskie i opuścił szpital. Drugi z funkcjonariuszy jest diagnozowany z powodu urazu kończyn dolnych. Jego stan jest stabilny - podaje Dziennik Zachodni.

Więcej o:
Komentarze (42)
Świętochłowice. Poważny wypadek z udziałem radiowozu. Są ranni
Zaloguj się
 • albrecht_kalba

  Oceniono 15 razy 11

  Cie choroba, tym razem była "pilna", a człowiek zawsze musi czekać i czekać. Pewnie jakiś bandyta z białą różą grasował.

 • niko8472

  Oceniono 16 razy 8

  Eh, obowjązek zachowania szczególnej ostrożności przy prowadzeniu pojazdów uprzywilejowanych oczywiście znowu zostanie postawiony poza nawiasem...

 • jacekczewa

  Oceniono 17 razy 7

  to że jedzie na bomba i jest pojazdem uprzywilejowanym nie oznacza że nie musi przestrzegać przepisów lub przejeżdzać przez skrzyżowanie np. na czerwonym świetle nie upewniwszy sie że nie spowoduje zagrożenia innych użytkowników....niestety psy mają to głeboko w dupie i czują się bezkarni a nawet nieśmiertelni...a to jest błąd

 • x2468

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe czy kulsony mieli zapiete pasy?

 • hilux_ie

  Oceniono 9 razy 5

  Mandat dla opla za nieustąpienie przejazdu uprzywilejowanemu pojazdowi. A reszta to niestety wina kulsona, bo bomba nie zwalnia go nijak z odpowiedzialności za to co robi na drodze.

 • gonzoe

  Oceniono 4 razy 4

  I nikt nie napisał, że przyczyną wypadku była nadmierna prędkość? Niesamowite...

 • fakej

  Oceniono 8 razy 4

  ...po hot dogi dla komendanta

 • gotlama

  Oceniono 2 razy 2

  Skrzyżowanie, podwójna ciągła, wysepki z azylami a ci "nisko lecą" na zasadzie z drogi śledzie... Pogratulować kierowcy policyjnemu "wyszkolenia".

 • wichura

  Oceniono 2 razy 2

  "Jeżdżę szybko, ale bezpiecznie".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX