Szczecin. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w kinie. Nożownikowi grozi dożywocie

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Michelowi F., który 23 grudnia ub roku zaatakował w kinie dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł. Teraz sprawcy grozi dożywocie.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia 2018 roku w pełnej widzów sali kinowej w szczecińskiej galerii handlowej Galaxy. W trakcie filmu sprawca, 26-letni Michel F., wyciągnął nóż i wielokrotnie dźgał mężczyznę.

Ugodził go nożem w klatkę piersiową, w okolice łopatek, ręce, szyję i obojczyk, czym spowodował między innymi mnogie rany kłuto-cięte szyi i klatki piersiowej, wskutek czego doszło ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią pokrzywdzonego

- czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Następnie Michel F. zaatakował drugiego mężczyznę, jednak nie udało mu się go zabić. Sprawca "zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego i udzielenie jemu pomocy przez osoby trzecie oraz interwencję funkcjonariuszy Policji" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Po dokonaniu zbrodni 26-letni sprawca został zatrzymany. Michael F. został obezwładniony przez świadków zdarzenia, a następnie przekazany policji. Mężczyzna na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Teraz oskarżony będzie odpowiadał za zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa. Jak podała prokuratura, sprawca nie był wcześniej karany. W toku śledztwa nie ustosunkował się także do stawianych mu zarzutów i odmówił składnia wyjaśnień. Grozi mu dożywocie.

Michael F. zabił z zazdrości?

Z nieoficjalnych informacji podawanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że przyczyną zabójstwa była zazdrość. Zaatakowani mężczyźni mieli być parą, natomiast napastnik byłym partnerem jednego z nich. Póki co prokuratura, ani policja nie potwierdziły tej informacji.

Więcej o:
Komentarze (134)
Szczecin. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w kinie. Nożownikowi grozi dożywocie
Zaloguj się
 • piotrm74

  Oceniono 56 razy 38

  Facet zabił kochanego faceta bo ten kochał innego faceta. Jakie to romantyczne...
  pm

 • kupidon

  Oceniono 26 razy 22

  zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego i udzielenie jemu pomocy przez osoby trzecie oraz interwencję funkcjonariuszy Policji - pisał półdebil z maturą z j. polskiego na 31%

 • wojtekbajer

  Oceniono 23 razy 17

  To jest tylko dowód na to, że pary homoseksualne nie różnią się niczym od heteroseksualnych. Targają nimi takie same namiętności.

 • dmbdmb

  Oceniono 13 razy 9

  "Konwencja narodowców w Poznaniu: "Mężczyzna musi być agresywny"."

  No był agresywny i to jak, ani chybi narodowiec!

 • radgaz

  Oceniono 8 razy 8

  Tego rodzaju zbrodni chyba jeszcze nie było opisanej w prasie. Nic co ludzkie nie jest nam obce, szczególnie zazdrość.

 • krzycho-60

  Oceniono 13 razy 7

  Teraz będzie miał wielu partnerów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX