Szczecin. Akt oskarżenia ws. zabójstwa w kinie. Nożownikowi grozi dożywocie

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko Michelowi F., który 23 grudnia ub roku zaatakował w kinie dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł. Teraz sprawcy grozi dożywocie.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia 2018 roku w pełnej widzów sali kinowej w szczecińskiej galerii handlowej Galaxy. W trakcie filmu sprawca, 26-letni Michel F., wyciągnął nóż i wielokrotnie dźgał mężczyznę.

Ugodził go nożem w klatkę piersiową, w okolice łopatek, ręce, szyję i obojczyk, czym spowodował między innymi mnogie rany kłuto-cięte szyi i klatki piersiowej, wskutek czego doszło ciężkich obrażeń ciała skutkujących śmiercią pokrzywdzonego

- czytamy w oświadczeniu prokuratury.

Następnie Michel F. zaatakował drugiego mężczyznę, jednak nie udało mu się go zabić. Sprawca "zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ucieczkę pokrzywdzonego i udzielenie jemu pomocy przez osoby trzecie oraz interwencję funkcjonariuszy Policji" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Po dokonaniu zbrodni 26-letni sprawca został zatrzymany. Michael F. został obezwładniony przez świadków zdarzenia, a następnie przekazany policji. Mężczyzna na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Teraz oskarżony będzie odpowiadał za zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa. Jak podała prokuratura, sprawca nie był wcześniej karany. W toku śledztwa nie ustosunkował się także do stawianych mu zarzutów i odmówił składnia wyjaśnień. Grozi mu dożywocie.

Michael F. zabił z zazdrości?

Z nieoficjalnych informacji podawanych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że przyczyną zabójstwa była zazdrość. Zaatakowani mężczyźni mieli być parą, natomiast napastnik byłym partnerem jednego z nich. Póki co prokuratura, ani policja nie potwierdziły tej informacji.

Więcej o: