Warszawa. Szklany fragment elewacji spadł z 20. piętra wieżowca. Na autach i chodnikach kawałki szkła

W hotelu, który znajduje się w centrum Warszawy odpadł szklany kawałek elewacji. Nikt nie ucierpiał. Uszkodzonych zostało kilka samochodów.

Do zdarzenia doszło około południa przy ulicy Emilii Plater i Śliskiej. Kawałek szyby odpadł z okolic 20. piętra hotelu Intercontinental. Przeleciał około 100 metrów, zanim roztrzaskał się uderzając o chodnik oraz pobliskie samochody.

- Spadł na tylną szybę volkswagena, ale odłamki uszkodziły także kilka innych samochodów. Trudno powiedzieć, ile dokładnie, bo teren, na którym stoją auta, jest odgrodzony taśmami – donosi dziennikarz z TVN.

Na miejsce zdarzenia przybyła policja oraz straż pożarna wraz z grupą wysokościową. 

Policja przekazała sprawę straży pożarnej (w skład której wchodzi grupa wysokościowa), która zajmuje się zabezpieczeniem terenu. Wiadomo, że nikt nie ucierpiał. 

Strażacy zdemontowali części elewacji, które pozostały w ścianie budynku i stanowią zagrożenie dla ludzi. Są jednak utrudnienia w ruchu. 

Niebezpieczne sytuacje na drodze, agresywni kierowcy. Zobacz wideo poniżej

Więcej o:
Komentarze (65)
Warszawa. Szklany fragment elewacji spadł z 20. piętra wieżowca
Zaloguj się
 • koment22

  Oceniono 37 razy 27

  To teraz agent ubezpieczeniowy ma nie lada wyzwanie: będzie musiał wykazać iż kierowca volkswagena świadomie ustawił auto tak, żeby kąt padania uszkodzonej elewacji zahaczył o jego auto. Myślę, że agent sprosta wyzwaniu, nie takie przeczy w opiniach przechodziły. No najwyżej stwierdzi, że ubezpieczenie było na wszystko ale na opadającą elewację akurat nie XD

 • maxwywar2

  Oceniono 24 razy 22

  Wina synoptyka bezdyskusyjna

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 11 razy 11

  Ktoś tam nieżle się nagrzał,szkło nie wytrzymuje nagłych zmian temperatury..

 • ars-derivatia

  Oceniono 16 razy 10

  Ktoś beknie? Takie rzeczy się nie mają prawa się zdarzać w prawidłowo zaprojektowanym, wykonanym i utrzymywanym budynku.

 • doktorzero

  Oceniono 10 razy 8

  Polska się sypie za "dobrej zmiany". Niedawno prawie identyczny przypadek miał miejsce w centrum Gdańska w biurowcu przy ul. Heweliusza. Wcześniej zaczął pękać kościół św. Mikołaja (też w Gdańsku), ale to chyba kara boża ...

 • muszesiezalogowac1

  Oceniono 22 razy 8

  Autor bardzo się starał, żeby nazwa hotelu nie pojawiła się w artykule...
  Bo by zły PR InterContinentalowi takie zdarzenie zrobiło?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX