Niż Ignaz przyniósł zmianę pogody. W 14 województwach silny wiatr, lokalnie pierwsza krupa śnieżna

Pogoda udowadnia dziś po raz kolejny, że jesień zaczęła się w Polsce na dobre. Synoptycy prognozują, że w ciągu kolejnych kilku dni temperatura wyraźnie spadnie, wiać będzie silny wiatr, a lokalnie wystąpią burze. Przyczyną takich warunków atmosferycznych jest niż Ignaz, który znajduje się nad Bałtykiem.
Zobacz wideo

Chłodny front atmosferyczny przesuwa się z północnego zachodu w stronę centralnej części Polski. Polarne, morskie powietrze sprawia z kolei, że termometry zaczynają wskazywać niskie wartości. Z prognozy pogody na stronie pogodynka.pl wynika, że dziś temperatura maksymalna będzie się wahać w granicach 13-17 stopni. Jeszcze zimniej będzie jutro, bo w miejscowościach podgórskich w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy zaledwie 8 stopni.

Pogoda. Krupa śnieżna, burze i silny wiatr. W górach i nad morzem podmuchy do 100 km/h

Niż Ignaz przyniesie spadek temperatury, ale także opady deszczu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że dziś padać będzie niemal w całym kraju, z wyjątkiem okolic Opola, Katowic i Krakowa. Niewykluczone, że na krańcach północnych kraju wystąpią także gwałtowne burze, a nawet opady krupy śnieżnej. Co więcej, meteorolodzy przewidują, że 17 września będzie dniem wyjątkowo wietrznym, w związku z czym wydano ostrzeżenia I i II stopnia. Najsilniej będzie wiało na północy województwa zachodniopomorskiego oraz na południu województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do nawet 95-100 kilometrów na godzinę. 

Więcej o:
Komentarze (32)
Niż Ignaz przyniósł zmianę pogody. W 14 województwach silny wiatr, lokalnie pierwsza krupa śnieżna
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 31 razy 27

  Może wiatr pozrywa plakaty. Przynajmniej te z płotów wokół kościoła ...

 • elq_1

  Oceniono 6 razy 4

  To skutek reformy edukacji?
  NIE! To zmądrzenie Społeczeństwa, mającego dosyć pychy, pazerności i zboczeń kleru!

 • marianna1960

  Oceniono 12 razy 4

  Super pogoda rześko świeże powietrze a nie gorąc upał i słońce.

 • ignatz

  Oceniono 2 razy 2

  Wypraszam sobie.

 • treblig

  Oceniono 5 razy 1

  Normalna wczesnojesienna pogoda. Że wieje? Od tego jest jesień zeby wiało i żabami rzucało. I trzeba o tym ostrzeżenia wydawać? Świat oszalał....

 • lasalu

  Oceniono 2 razy 0

  A w niedzielę 22 stopnie. Też będzie artykuł na głównej z tej okazji?

 • ltte

  Oceniono 5 razy -1

  Winien Ignaz.
  Ignaz Tusk, che, che, …
  ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX