Niż Ignaz przyniósł zmianę pogody. W 14 województwach silny wiatr, lokalnie pierwsza krupa śnieżna

Pogoda udowadnia dziś po raz kolejny, że jesień zaczęła się w Polsce na dobre. Synoptycy prognozują, że w ciągu kolejnych kilku dni temperatura wyraźnie spadnie, wiać będzie silny wiatr, a lokalnie wystąpią burze. Przyczyną takich warunków atmosferycznych jest niż Ignaz, który znajduje się nad Bałtykiem.
Zobacz wideo

Chłodny front atmosferyczny przesuwa się z północnego zachodu w stronę centralnej części Polski. Polarne, morskie powietrze sprawia z kolei, że termometry zaczynają wskazywać niskie wartości. Z prognozy pogody na stronie pogodynka.pl wynika, że dziś temperatura maksymalna będzie się wahać w granicach 13-17 stopni. Jeszcze zimniej będzie jutro, bo w miejscowościach podgórskich w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy zaledwie 8 stopni.

Pogoda. Krupa śnieżna, burze i silny wiatr. W górach i nad morzem podmuchy do 100 km/h

Niż Ignaz przyniesie spadek temperatury, ale także opady deszczu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że dziś padać będzie niemal w całym kraju, z wyjątkiem okolic Opola, Katowic i Krakowa. Niewykluczone, że na krańcach północnych kraju wystąpią także gwałtowne burze, a nawet opady krupy śnieżnej. Co więcej, meteorolodzy przewidują, że 17 września będzie dniem wyjątkowo wietrznym, w związku z czym wydano ostrzeżenia I i II stopnia. Najsilniej będzie wiało na północy województwa zachodniopomorskiego oraz na południu województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do nawet 95-100 kilometrów na godzinę.