Komentarze (244)
W Polsce kwitnie handel noworodkami. Tysiące kobiet rodzą na zamówienie. Ministerstwo: taki problem istnieje
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • my_kroolik

  Oceniono 18 razy 12

  To nie jest handel noworodkami, tylko usługi wynajmu macic. Zasadnicza różnica.
  Ja tutaj nie widzę nic niemoralnego. Uważam że powinno to być w pełni legalne i nadzorowane. Para chce mieć dziecko, kobieta chce zarobić an najnormalniejszym dla niej procesie. Państwo zabrania bo co? Bo się czarna, bezdzietna w teorii mafia nie zgadza?

 • malgojb

  Oceniono 10 razy 10

  A od kiedy obejście prawa jest przestępstwem? Albo coś jest legalne albo nie, nigdzie przecież nie ma wymogu, że rodząca ma obowiązek zajmować się po urodzeniu dzieckiem, albo, że wybór jest albo matka albo żaden rodzic i dziecka ma zostać państwowe (swoją drogą państwo też handluje dziećmi do adopcji za granicą i to w jeszcze mniej pewny sposób o czym też były programy) . A swoją drogą to jednak in vitro ze wskazaniem tatusia też nie jest pewne? No proszę, a tak pozbawili samotne Polki posiadania dziecka, a okazuje się, że w zamian z papierkiem o posiadaniu partnera można na brzuchu zarobić? A co do weryfikacji ojca, będą sprawdzać obowiązkowo czyje? A potem co? jak mąż nie tatusiem to co zrobią? Sąd się odważy wpisać, że za to nie musi odpowiadać, a przy kociej łapie nakażą rozstanie? Przecież sądy stoją na stanowisku, że to, że ktoś w ojcostwo wkręcony to co z tego skoro na dzieciaczka ktoś słusznie powinien łożyć nawet wbrew woli frajera. A to że Polska jest takim trzecim światem To świadczy jaki to dobrobyt tutaj.

 • speedle

  Oceniono 10 razy 8

  widzę tutaj sporo sensownych komentarzy z jednej i drugiej strony, a rozwiązaniem problemu jest legalizacja instytucji surogatki i umozliwienie zostania rodzicami kazdej parze ktora tego naprawde chce. Ja osobiscie nie mam nic przeciwko adopcji przed homoseksulaistów, rodzinny damsko meskie potrafia byc znacznie gorsze, ale jezeli jest to nieakceptowane spolecznie to mozna wprwadzic tego typu obostrzenia.... Wystarczy podejsc do tematu w sposób cywilizowany i byłoby po kłopocie. I moralnie i opodatkowane.

 • niko8472

  Oceniono 9 razy 7

  WSZYSTKO jest lepsze od wyrzucania noworodków na śmietnik.

 • wasaty_janusz

  Oceniono 11 razy 7

  Chyba cos przesadzacie z tym problemem, skoro para nie moze miec dzieci i moze w ten sposob to rozwiazac bez upokarzania podczas operacji adopcyjnej to chyba nie ma co robic scen

 • zmichalg1

  Oceniono 9 razy 7

  Chwileczkę, ale gdzie tu przestępstwo?
  Laska stwierdza, że miała z panem romans, którego wynikiem była ciąża (bo antykoncepcja jest be), ale że aborcja jest be, to się urodziło.
  A jak się urodziło, to trzeba wskazać ojca. Ojciec nie zaprzecza. Nawet gdyby zaprzeczył, to test go jednoznacznie wskaże. Potem laska zrzeka się praw (wolno jej), więc prawa dostaje biologiczny ojciec.

 • lovepeacemusic

  Oceniono 9 razy 7

  Nie wchodzmy ludziom do gaci. Jeśli ciąża nie jest wynikiem gwałtu, a odebranie dziecka porwaniem, nic nam do tego.

 • zzz098

  Oceniono 8 razy 6

  A właściwie to dlaczego nie?

 • js08836

  Oceniono 12 razy 6

  To dzieje się za rządów PiS. Mafia farmaceutyczna tez ma się dobrze po 2015 r. , gdy umorzono wszystkie sprawy związane z Mafią, a które prowadziły prokuratury i sądy za rządów PO. Przestępcy odzyskali wolność i " interesy " ruszyły pełną parą. Gdy wiceminister zdrowia PiS chciał ukrócić wywóz leków za granicę przez zrównanie ich cen z cenami w Niemczech, to został zdymisjonowany, a jego projekt zszedł z obrad rządu. Jak mówił w TV były wiceminister chodziło o ceny wywozu za granicę. Ceny leków w polskich Aptekach miały pozostać bez zmian. Leki wywożono wprost z hurtowni i sprzedawano z kilkukrotnym przebiciem za granicą. Ten proceder trawa do tej pory. Zadziwia indolencja organów ścigania. Nie wiadomo jak wysoko sięga ta afera. Ceny leków w naszych aptekach pozostałyby bez zmian, ale komuś w rządzie się to nie podobało. Ciekawe komu.

 • antares777

  Oceniono 7 razy 5

  Tak, trza uszczelniać przepisy, żeby żadna myśl z nich nie wyciekła.

 • koenzymq10

  Oceniono 9 razy 5

  Oczywiście najlepiej zrobic takie prawo, same zakazy i pierdel, żeby dziecko na starcie nie miało żadnych rodziców, wtedy łatwiej trafi do sióstr czy księży pod opieke i będzie mogło być spokojnie molestowane i gwałcone.... takie prawo sie pewnie niektórym marzy.

 • kukunapniu

  Oceniono 7 razy 5

  Jest to w pewnym sensie chęć ludzi przy władzy do bezwzględnego kontrolowania
  komu należy się dziecko a komu się nie należy, oraz do położenia łapy na wszelkich
  sprawach finansowych z tym związanych.

 • sabriel

  Oceniono 12 razy 4

  Za granicą istnieje coś takiego jak surogatka i nikt się nie burzy. Jest to prawnie usankcjonowane. A u nas hipokryzja pełną parą coś jak z aborcją.

 • zawsze_brudny_harry

  Oceniono 8 razy 4

  Moim zdaniem takie dzieci trafiają do bardzo świadomych swoich potrzeb rodzicielskich rodziców, na pewno są kochane i szczęśliwe. Rozumiem że problemem mogą być w tej sytuacji nieopodatkowane transfery pieniężne. Także fakt że cała umowa jest na gębę nie gwarantuje niczego ani surogatce ani potencjalnym rodzicom.

 • english_breakfast_tea

  Oceniono 4 razy 4

  Czemu artykuł nie wspomina o "adopcji ze wskazaniem". Matka zrzeka się praw rodzicielskich wskazując rodzinę która adoptuje dziecko i dziecko trafia do wskazanej rodziny.

 • realizmforte2

  Oceniono 6 razy 4

  A co z dziećmi z tzw. "okienek życia " ? Jak kler handluje to jest OK ?

 • pawel.ccc

  Oceniono 10 razy 4

  Co w tym złego, że ktoś uszczęśliwi bezdzietne małżeństwo ? Adoptowanym dzieciom krzywda się nie dzieje, bo skoro rodziców stać na opłacenie kobiety, która im urodzi dziecko, to i dziecku w życiu też będzie dobrze. Dlaczego adopcja ze wskazaniem wzbudza taka wściekłość u urzędników ? To proste. Jeżeli para chce adoptować dziecko to Urząd serwuje im upokarzający casting na rodziców i decyduje która para może dostać dziecko do adopcji a która, zdaniem urzędniczek, nie jest godna zaszczytu adoptowania dziecka. Prawda jest brutalna, z decydowania o adopcji nieźle żyje potężna armia urzędników, wychowawców, psychologów i sam diabeł wie kogo jeszcze.

 • juma07

  Oceniono 4 razy 4

  Ktoś usłyszał. ktoś tam wypowiedział się.... ale twardych danych nie ma.... "popierasz rzetelne dziennikarstwo"... do du..y z takim dziennikarstwem.

 • prawdziwy.polak.patriota

  Oceniono 6 razy 4

  A co na to Ordo Iuris? Im to flakiem dynda, byle się dzieci rodziły! Ot taka kultura prawna.

 • edek40

  Oceniono 8 razy 4

  Moja znajoma, mieszkająca na stałe za granicą, nie mogła zajść w ciążę. Patriotyzm skłaniał ją do adopcji w Polsce. Niestety nie dość, że nie miała wtedy męża, a tylko partnera, to ten był jeszcze czterdziestoletnim starcem. Adopcja była zatem wykluczona. Adoptowali dwójkę dzieci w kraju, w którym mieszkają i w którym odsetek dzieci w bidulach czy rodzinach tymczasowych jest znacząco mniejszy.
  I tyle w temacie.

 • srv14

  Oceniono 4 razy 4

  Chodzi przecież o to aby im się ilośc młodych Polaków zgadzała a pokropne i tak zapewne będzie więc druga z bardzo zainteresowanych stron również powinna byc zadowolona O nielegalnych adopcjach za granice jakoś cisza ale tak to jest obecny rząd uważa ,że jak o czymś się nie mówi to tego problemu nie ma ( zadłuzone szpitale, mafie lekowe, smog, mafie vatowskie mimo,że w/g tvp.info zlikwidowane a znikające nadal mld to się nie liczą) Kiedyś było bardzo zle a teraz mamy
  nową wersję komunizmu z dużą domieszką "katolicyzmu" i wszyscy mają być szczęśliwi

 • nukula4

  Oceniono 5 razy 3

  Ludzi jest prawie 10 miliardów! 6 miliardów jest zbędnych - głodnych, niewykształconych, debilnych, kalekich, wadliwych a wy chcecie robić nowe bez prawa badań prenatalnych i możliwości aborcji. Stawiamy na gospodarkę zautomatyzowaną a nie na liczbę ludzi. W Polsce już cały przemysł jest zachodni przyjedzie Murzyn i robotę zrobi. Narodowcy i katolicy są niepotrzebni.

 • psitkacz

  Oceniono 5 razy 3

  trudno to nazwać handlem noworodkami, rozumie że chodzi o klikalny tytuł.
  Jedyne co mnie w tym irytuje to te celebrytki z poduszkami na brzuchu które w następnym dniu po urodzeniu dziecka wydają poradniki jak być piękną i wspaniałą po porodzie.

 • justyna2001

  Oceniono 5 razy 3

  I standardowo, zamiast ułatwić adopcje, skupić się na poprawieniu procesu, to zaczynają od tyłu, zrobią zakaz i poklepią się po pleckach, sprawa załatwiona.

 • plac.czerwony

  Oceniono 7 razy 3

  Typowe, bezczelne szukanie sensacji. Są to najwyżej dziesiątki kobiet. Wynika to z czystej statystyki. Za dużo czynników tu wchodsi w grę, aby było to masowe.
  - bezpłodność
  - majętność
  - niechęć do adopcji
  - niechęć/porażka in vitro
  - skłonność do niemoralnych zachowań

 • dupajasi0

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wiem w czym problem. Dajcie możliwość handlu dziećmi a rynek wszystko ureguluje lepiej niż politycy. No i może nie zniknie ale wydatnie zmniejszy się problem, tak zwanych obrońców życia, z aborcją. ;-)

 • vafello65

  Oceniono 5 razy 3

  Boris Becker został tak ojcem mimo, ze nie chciał. Panna poznana na imprezie zrobiła mu ustami dobrze a pozyskany materiał genetyczny wstrzyknęła sobie bez wiedzy i akceptacji tenisisty. Boris dowiedział się ze jest ojcem rok później a kilka miesięcy później sąd nakazał płacić mu wysokie alimenty na dziecko.

 • rafiol

  Oceniono 2 razy 2

  Tyle w temacie niepokalana Matka Polka

 • brainbox

  Oceniono 2 razy 2

  "W rozmowie z dziennikarzami TVN24 przyznaje to nawet wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik."
  No nie, ten też urodził i sprzedał?

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 2

  Myśliciele z PiS cały czas główkują czego zakazać i ludziom utrudnić życie.

 • sim.salabim

  Oceniono 8 razy 2

  Zamiast oddawac niechciane dzieci do "okna zycia", zeby zakonnice i ksieza zniszczyli te biedactwa psychicznie i seksualnie, moze lepiej ulatwic adopcje takich noworodkow?

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 2

  Złapią 2-3 baby, zrobią pokazowe procesy, Zero Ziobro popstryka fotki i powie jak tu pilnuje sprawiedliwości a proceder będzie dalej kwitł w szarej strefie, kto to będzie sprawdzał w kraju donosicieli, hyclów i innych podłych wolskich sukinsynów? No właśnie nikt

 • proteusz33

  Oceniono 8 razy 2

  Noworodki sprzedają na bazarach.Są pomiędzy ziemniakami a ogórkami

 • zygmund

  Oceniono 12 razy 2

  To straszne! Niesamowicie oburzające! Bulwersujące! Kto im pozwolił! Kary więzienia dla ojców trzeba. Kobiety nie - bo to ofiary. Ale ojców złapać, do więzienia a dzieci do domu dziecka.

 • to_moje_zdanie

  Oceniono 1 raz 1

  Czy PiS celowo zwalcza przyrost naturalny w Polsce?

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 5 razy 1

  Zastanawiam się po co gazeta wzbudza goownoburze, która może pomóc tylko PiSowi przed wyborami.

 • meki_majcher

  Oceniono 7 razy 1

  Przestępstwo jest wtedy, gdy kościół katolicki nic z tego nie ma. Jeśli kościół na tym zarabia, to wszystko jest jak najbardziej cacy i nikt nie mówi o żadnym handlu ludźmi. Alleluja i do okien życia, biegiem marsz !!

 • disneyland_after_dark

  Oceniono 9 razy 1

  zarówno kwestia legalności tzw. surogatek jak i kwestia nowelizacji prawa adopcyjnego oraz rozwiązań dotyczących domów dziecka od lat jest przez kolejne rządy zamiatana pod dywan. barwy partyjne nie mają żadnego znaczenia.

 • adellante12

  Oceniono 15 razy 1

  Jeszcze kilka lat temu piałyście tutaj całą Gazetą Wyborczą z zachwytu nad surogatkami które tak wspaniale uszczęśliwiają , które mają misję i są prawie cudem objawionym. Linia polityczna się zmieniła?

 • justas32

  Oceniono 7 razy 1

  Rządy PiS w rozkwicie ...

 • plac.czerwony

  Oceniono 15 razy 1

  Nieładnie tak nazywać program pińćset.

 • kylax4

  0

  Nie rozumiem w czym problem. Normalna rzecz, powszechna w normalnych krajach, dla osób, które z takich, czy innych powodów, nie mogą mieć dzieci.
  Tymczasem w grajdole nad Wisłą, znowu będą zakazy i utrudnianie normalnych rzeczy, bo jacyś nawiedzeni aktywiści zrobili z tego halo.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 6 razy 0

  Ostatnie osiem lat...
  eee, nie
  poprzednia władza, Tusk i koła liberalne wraz ze sprzedającymi się za sowite gratyfikacje środowiska aktorskie, szargające na deskach swoich pseudo teatrzyków wszystko, co pisowskie, z satysfakcją obserwujące upadek rodzimego górnictwa, powielają porządek ideowy Targowicy i sa potomkami komuchów, będąc

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 8 razy 0

  "Polki mogą wszystko" chcą zakazać Polkom wynajmowania macicy = hahaha; co by już nie mogły wszystkiego ... przecież to jest czystej postaci toporowski humor = tylko czemu to się dzieje w rzeczywistości, a nie w ramach fikcji

 • ochujek

  Oceniono 6 razy 0

  Ksiądz nie zarobił to nielegalne. Nikomu krzywda nie dzieje się dlatego Pisiorom przeszkadza.

 • 162tony

  Oceniono 10 razy 0

  Gorzej jeśli trafi na bogatego "ojca", powie że nie chce oddać dziecka, że została zgwałcona i żąda odszkodowania, alimentów i kary dla "gwałciciela"

 • feliks10

  Oceniono 3 razy -1

  oto relatywizm moralny katolickiego spoleczenstwa.....ignorancja tej nacji jest porazajaca ..nie umie to odroznic ziarna od plew ..oto karlowate mozgi polskie ..stac je na kazda zbrodnie

 • runfree

  Oceniono 9 razy -1

  "Zarówno politycy, jak i organizacje, takie jak fundacja "Polki mogą wszystko" zamierzają postawić kres tym praktykom. Uważają je za szkodliwe i "poniżej człowieczeństwa". " Ciekawe co w tym złego? Ja nie wiem, czemu wszystko, co w cywilizacji jest na porządku dziennym, w Polsce to problem na skalę człowieczeństwa.... a nie wiem, sukienkowi.

 • helwiusz

  Oceniono 3 razy -1

  <<Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada kary do 5 lat pozbawienia wolności za nielegalne lub przeprowadzone z obejściem prawa adopcje dzieci.>>

  Więzienie - najważniejsze narzędzie polityki społecznej w oczach p. Ziobry, a zdaje się, że i Kaczora też.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX